W piątek, 4 maja 2018, w naszej szkole odbyła się uroczysta Akademia poświęcona obchodom Dnia Flagi Rzeczpospolitej oraz 3 Maja. Nie zapomnieliśmy o upamiętnieniu ważnych postaci z historii naszej szkoły.
Konkurs recytatorski w przedszkolu
23 kwietnia 2018 odbył się w naszym przedszkolu Konkurs Recytatorski " Wiosna w wierszach dla dzieci". Wzięło w nim udział 13 dzieci w wieku 5-7 lat. Komisja konkursowa po długiej debacie postanowiła wyróżnić następujących uczestników: I miejsce - Ada Pańtak, II miejsce - Karolina Hołub, III miejsce - Sebastian Bożek. Gratulujemy!
Powodzenia na maturze
Drodzy absolwenci naszej szkoły, rocznik 1999 :-) Życzymy wam powodzenia w maturalnych zmaganiach, jak najwyższych wyników oraz mądrych życiowym decyzji. Trzymamy za Was kciuki wspominając swoje własne matury i wydarzenia im towarzyszące.
Dyrektor i nauczyciele SP Nr 1 w Białobrzegach
2 maja - Dzień Flagi
Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej to polskie święto wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004, obchodzone między świętami państwowymi: 1 maja (zwanym Świętem Pracy) i 3 maja (Świętem Narodowym 3 Maja).Tego samego dnia obchodzony jest Dzień Polonii i Polaków za Granicą. Zachęcamy naszych uczniów i przedszkolaków do wywieszenia flag państwowych na swoich domach. Naszą największą, na przed szkolnym maszcie, możecie zobaczyć już dzisiaj.
Dni wolne od zajęć dydaktycznych
Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Białobrzegach uprzejmie informuje, że 2 maja 2018 został ustalony jako dzień dodatkowo wolny od zajęć dydaktycznych w szkole na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002r. w sprawie organizacji roku szkolnego ( Dz. U. z 2010r., Nr 186, poz. 1245) oraz ZARZĄDZENIA NR 14/2017 Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Białobrzegach w sprawie ustalenia dodatkowych dni wolnych w roku szkolnym 2017/2018 w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Białobrzegach. Jednocześnie przypominamy, że 30 kwietnia 2018 i 4 maja 2018 zajęcia dydaktyczne i wychowawcze odbywają się zgodnie z tygodniowym planem zajęć.
Kongres Edukacyjny
Wczoraj, 25 kwietnia 2018, dwie drużyny uczniów naszej szkoły wraz z instruktorem szachowym i nauczycielem robotyki wzięły udział w Kongresie Edukacyjnym : It i Szachy jaki odbył się w Centrum G2A w Jasionce. Spotkanie z blisko 700 uczestnikami turnieju pozwoliło naszym uczniom na doskonalenie kompetencji matematycznych i logicznych oraz było doskonałą okazją do kontaktów z drużynami z całej Polski. Gratulujemy odwagi udziału!
Gratulacje
W ostatni wtorek 24 kwietnia 2018, podczas XII Powiatowych Targów Edukacyjnych w Łańcucie zostały wręczone dyplomy i nagrody lauretaom III powiatowego konkursu z doradztwa zawodowego Zawód moich marzeń. Trzecie miejsce i tytuł laureata uzyskała Emilia Nykiel z klasy VII za swoją pracę "Nauczyciel to brzmi dumnie". Serdecznie gratulujemy sukcesu osobistego i szkoły.
#PBUHeritage
Po raz drugi zespół uczniów naszej szkoły bierze udział w Transgranicznym Konkursie Edukacyjnym dla Szkół z okazji Europejskiego Dnia Współpracy 2018 ( ECDay 2018). Tegoroczny temat przewodni to " Dziedzictwo i Ja". Jednym z kilku zadań konkursowych było przygotowanie prezentacji związanej z obiektami dziedzictwa kulturowego w naszej miejscowości oraz prezentacją szkoły oraz zdjęcia przedstawiającego wybrane miejsce wraz z uzasadniem. Film konkursowy można zobaczyć w zakładce #PBUHERITAGE a zdjęcie w mediach społecznościowych ( Facebook). Prosimy o wsparcie naszego zespołu lajkami
. W zeszłym roku reprezentanci naszej szkoły wzięli udział jako jedyna szkoła podstawowa z Polski w finale konkursu na Białorusi, w Grodnie. Może i w tym roku zostaniemi zauważeni? Opiekunem zespołu jest pani dyrektor Anna Krzeszowska. Trzymamy kciuki za wyniki.
IT i szachy
Już za tydzień, 25 kwietnia 2018, dwa zespoły uczniowskie z klasy I i IV wraz z opiekunami, wezmą udział w Międzynarodowym Kongresie Edukacyjnym It i szachy, jaki odbędzie się w Centrum G2A w podrzeszowskaiej Jasionce. Uczniowie i uczennice zmierzą się z drużynami z innych szkół w turnieju szachowym w dwu kategoriach klas. W naszej szkole od kilku lat już najmłodsze dzieci uczęszczają na zajęcia edukacji szachowej pod czujnym okiem instruktora szachowego pani Zofii Szmuc. Trzymamy kciuki i liczymy na wysokie wyniki.
Zawód moich marzeń
13 kwietnia 2018 r. została rozstrzygnięta III edycja Konkursu Wiedzy o Zawodach „Zawód moich marzeń”, którego inicjatorami była Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Łańcucie oraz Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Rzeszowie a skierowany był do uczniów klas VII szkół podstawowych i gimnazjów powiatu łańcuckiego. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął Starosta Łańcucki.Z radością informujemy, że uczennica naszej szkoły Emilia Nykiel zdobyła III miejsce w kategorii prac plastycznych " Nauczyciel - to brzmi dumie" i została laureatką konkursu do tej pory przeznaczonego dla klas gimnazjalnych. Opiekunem merytorycznym Emili jest pani dyrektor Anna Krzeszowska, doradca zawodowy. Nagrody zostaną wręczone podczas Powiatowych Targów Edukacyjnych w Łańcucie.
Lista przyjętych dzieci do szkoły i oddziału przedszkolnego
Informujemy, że komisja rekrutacyjna na posiedzeniu 11 kwietnia 2018 ustaliła listę dzieci przyjętych do szkoły i oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2018/2019. Wyniki rekrutacji wraz nazwiskami osób przyjętych - do wglądu w szkole od 12 kwietnia 2018. Jednocześnie przypominamy rodzicom dzieci z klas I-III o możliwosci zapisania dziecka do świetlicy szkolnej. Prosimy o złożenie stosownych wniosków do 16 kwietnia 2018.
Harmonogram diagnozy - klasa VII
Przedstawiamy harmonogram przeprowadzenia testów diagnostycznych:
10 kwietnia, wtorek - język polski od godz. 8.00 ( 120 minut + 5*)
11 kwietnia, środa - matematyka od godz. 8.00 ( 100 minut + 5*)
12 kwietnia, czwartek - język angielski od godz. 8.50 ( 90 minut + 5*)
Po zakończeniu testów zajęcia odbywają się zgodnie z planem lekcji ( w czwartek rano pierwsza lekcja zgodnie z planem).
IT i szachy w naszej szkole
Od roku szkolnego 2016/2017 w naszej szkole zostały wprowadzone systemowe zajęcia z edukacji szachowej w I etapie edukacyjnym w których biorą udział uczniowie z klas I-III a w obecnym, 2017/2018 uczniowie z klasy VII realizują zajęcia z robotyki i programowania wdrażając przy tym IT czyli technologie informacyjne tworząc narzędzia za pomocą których mogą pozyskiwać informacje, selekcjonować je, analizować, przetwarzać, gromadzić, zarządzać i przekazywać innym. Zachęcamy wszystkich uczniów do aktywnego uczestnictwa w zajęciach i doskonaleniu swoich umiejętności logicznego myślenia.
Przypominamy - testy diagnostyczne klasy VII
Drodzy uczniowie klasy VII! Przypominamy, że w dniach 10-11-12 kwietnia 2018 odbędzie się test diagnostyczny przygotowujący do egzaminu ósmoklasisty w kwietniu 2019. Harmonogram diagnozy: wtorek - język polski (120 minut), środa - matematyka (100 minut), czwartek -język angielski (90 minut).
1. język polski - w arkuszu znajdzie się więcej zadań otwartych, czyli wymagających samodzielnego sformułowania odpowiedzi. Sprawdzana będzie umiejętność zastosowania wiedzy w praktyce, w odniesieniu do konkretnej sytuacji. Nowością jest możliwość wybrania przez ucznia tematu wypracowania, który pozwoli mu lepiej zaprezentować wymagane kompetencje. Pojawią się zadania dotyczące treści i problematyki lektur obowiązkowych. Szczególny nacisk zostanie położony na wiedzę i umiejętności z zakresu retoryki, zwłaszcza na uzasadnianie własnego stanowiska.
2. matematyka - arkusz egzaminacyjny będzie zawierał więcej zadań otwartych. Jako pierwsze na karcie pojawią się zadania zamknięte, wymagające wskazania poprawnej odpowiedzi spośród podanych.. W zadaniach otwartych ocenie będą podlegać: wykonanie polecenia, samodzielne sformułowanie odpowiedzioraz uzasadnienie wskazanych powiązań. Na egzaminie z matematyki przewiduje się od 19 do 23 zadań.
3. język angielski - egzamin będzie przeprowadzany bez podziału na poziomy podstawowy i rozszerzony. Pojawi się na nim więcej zadań otwartych. Poza zadaniami w języku obcym w arkuszu znajdą się polecenia wymagające od ucznia sformułowania informacji w języku polskimna podstawie tekstu w języku obcym.
Dziękujemy za życzenia
Dziękujemy za wszystkie życzenia świąteczne jakie do naszej szkoły dotarły drogą pocztową, mailową, telefonicznie i co najbardziej cenne - osobiście. Jesteśmy wdzięczni za dobre i ciepłe słowa, życzliwość i wrażliwość w trudnych chwilach oraz bezcenną odwagę w przedświątecznej obecności, aby wielkanocny okres był czasem pokoju, spokoju i poukładania na nowo.
Życzenia świąteczne
Nie od święta właśnie a na dzień taki, co przychodzi w czwartek po środzie
nie martwi się, że kiepska pogoda
już spokojny, że nic się nie stało
bo mleko wykipiało
myśli z lękiem, że małe ciągle dla kogoś za wielkie i za trudne
tłumaczy, że on zmęczony
choć swoje serce ma dla niego z każdej strony
wie dobrze, że ktoś zgrzeszył po drodze
i tylko łza jak zawsze mu kapie po brodzie
w kuchni
w przedpokoju
w ogrodzieten zwyczajny, nie błyszczący złotem na co dzień
Dobrych, spokojnych, ciepłych a przede wszystkim - niesamotnych Świąt Wielkanocnych, przedszkolakom, uczniom, rodzicom, przyjaciołom naszej szkoły i pracownikom instytucji z nami współpracujących życzą dyrektor, nauczyciele i pracownicy Szkoły Podstawowej Nr 1 w Białobrzegach.
Konkursy historyczne
Z przyjemością przedstawiamy zwycięzców konkursów historycznych przeprowadzonych w naszej szkole 23 marca 2018 - w dniu Święta Szkoły:
oddział przedszkolny ( praca plastyczna) - równorzędne trzy wyróżnienia dla Ady Pańtak, Amelii Sowa i Filipa Nykiel
klasy I-III ( test wiedzowy): I miejsce - Szymon Hołub, II miejsce - Jacek Sczyrba, III miejsce - Krystian Piwoński
klasy IV-VII ( test wiedzowy): I miejsce - Emilia Nykiel, II miejsce: Julia Bartnik i Hubert Stafiej
Gratulujemy i dziękujemy organizatorom - pani Jolancie Gromelskiej, Wiesławie Boask, Zofii Antosz, Danucie Bechta i Zofii Szmuc.
Wyniki konkursów
W ramach obchodów Miesiąca Języka Ojczystego w naszej szkole zostały zorganizowane kilkuetapowe konkursy aby wyłonić Szkolnego Mistrza języka Polskiego oraz Mistrza Pięknego Czytania. Po obradach komisji konkursowej wyniki przedstawiają się następująco:
Szkolny Mistrz Języka Polskiego: I miejsce - Julia Bartnik, II miejsce - Hubert Stafiej, III miejsce - Klaudia Porębna
Konkurs Pięknego Czytania ( kl. IV-VII): I miejsce - Natalia Grzesik, II miejsce - Emilia Nykiel, III miejsce - Maja Styś
Konkurs Pięknego Czytania ( kl. I-III): I miejsce: Szymon Hołub, II miejsce - Alicja Stafiej, III miejsce: Gabriela Hanus, Jacek Szczyrba
Gratululujemy zwycięzcom a organizatorom - pani Jolancie Gromelskiej, Danucie Bechta i Zofii Antosz, dziękujemy za pomysły i pracę.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie