Od roku szkolnego 2016/2017 w naszej szkole zostały wprowadzone systemowe zajęcia z edukacji szachowej w I etapie edukacyjnym w których biorą udział uczniowie z klas I-III a w obecnym, 2017/2018 uczniowie z klasy VII realizują zajęcia z robotyki i programowania wdrażając przy tym IT czyli technologie informacyjne tworząc narzędzia za pomocą których mogą pozyskiwać informacje, selekcjonować je, analizować, przetwarzać, gromadzić, zarządzać i przekazywać innym. Zachęcamy wszystkich uczniów do aktywnego uczestnictwa w zajęciach i doskonaleniu swoich umiejętności logicznego myślenia.
IT i szachy w naszej szkole
Przypominamy - testy diagnostyczne klasy VII
Drodzy uczniowie klasy VII! Przypominamy, że w dniach 10-11-12 kwietnia 2018 odbędzie się test diagnostyczny przygotowujący do egzaminu ósmoklasisty w kwietniu 2019. Harmonogram diagnozy: wtorek - język polski (120 minut), środa - matematyka (100 minut), czwartek -język angielski (90 minut).
1. język polski - w arkuszu znajdzie się więcej zadań otwartych, czyli wymagających samodzielnego sformułowania odpowiedzi. Sprawdzana będzie umiejętność zastosowania wiedzy w praktyce, w odniesieniu do konkretnej sytuacji. Nowością jest możliwość wybrania przez ucznia tematu wypracowania, który pozwoli mu lepiej zaprezentować wymagane kompetencje. Pojawią się zadania dotyczące treści i problematyki lektur obowiązkowych. Szczególny nacisk zostanie położony na wiedzę i umiejętności z zakresu retoryki, zwłaszcza na uzasadnianie własnego stanowiska.
2. matematyka - arkusz egzaminacyjny będzie zawierał więcej zadań otwartych. Jako pierwsze na karcie pojawią się zadania zamknięte, wymagające wskazania poprawnej odpowiedzi spośród podanych.. W zadaniach otwartych ocenie będą podlegać: wykonanie polecenia, samodzielne sformułowanie odpowiedzioraz uzasadnienie wskazanych powiązań. Na egzaminie z matematyki przewiduje się od 19 do 23 zadań.
3. język angielski - egzamin będzie przeprowadzany bez podziału na poziomy podstawowy i rozszerzony. Pojawi się na nim więcej zadań otwartych. Poza zadaniami w języku obcym w arkuszu znajdą się polecenia wymagające od ucznia sformułowania informacji w języku polskimna podstawie tekstu w języku obcym.
Dziękujemy za życzenia
Dziękujemy za wszystkie życzenia świąteczne jakie do naszej szkoły dotarły drogą pocztową, mailową, telefonicznie i co najbardziej cenne - osobiście. Jesteśmy wdzięczni za dobre i ciepłe słowa, życzliwość i wrażliwość w trudnych chwilach oraz bezcenną odwagę w przedświątecznej obecności, aby wielkanocny okres był czasem pokoju, spokoju i poukładania na nowo.
Od przyjaciół z Wilna
Życzenia świąteczne
Nie od święta właśnie a na dzień taki, co przychodzi w czwartek po środzie
nie martwi się, że kiepska pogoda
już spokojny, że nic się nie stało
bo mleko wykipiało
myśli z lękiem, że małe ciągle dla kogoś za wielkie i za trudne
tłumaczy, że on zmęczony
choć swoje serce ma dla niego z każdej strony
wie dobrze, że ktoś zgrzeszył po drodze
i tylko łza jak zawsze mu kapie po brodzie
w kuchni
w przedpokoju
w ogrodzieten zwyczajny, nie błyszczący złotem na co dzień
Dobrych, spokojnych, ciepłych a przede wszystkim - niesamotnych Świąt Wielkanocnych, przedszkolakom, uczniom, rodzicom, przyjaciołom naszej szkoły i pracownikom instytucji z nami współpracujących życzą dyrektor, nauczyciele i pracownicy Szkoły Podstawowej Nr 1 w Białobrzegach.
Konkursy historyczne
Z przyjemością przedstawiamy zwycięzców konkursów historycznych przeprowadzonych w naszej szkole 23 marca 2018 - w dniu Święta Szkoły:
oddział przedszkolny ( praca plastyczna) - równorzędne trzy wyróżnienia dla Ady Pańtak, Amelii Sowa i Filipa Nykiel
klasy I-III ( test wiedzowy): I miejsce - Szymon Hołub, II miejsce - Jacek Sczyrba, III miejsce - Krystian Piwoński
klasy IV-VII ( test wiedzowy): I miejsce - Emilia Nykiel, II miejsce: Julia Bartnik i Hubert Stafiej
Gratulujemy i dziękujemy organizatorom - pani Jolancie Gromelskiej, Wiesławie Boask, Zofii Antosz, Danucie Bechta i Zofii Szmuc.
Wyniki konkursów
W ramach obchodów Miesiąca Języka Ojczystego w naszej szkole zostały zorganizowane kilkuetapowe konkursy aby wyłonić Szkolnego Mistrza języka Polskiego oraz Mistrza Pięknego Czytania. Po obradach komisji konkursowej wyniki przedstawiają się następująco:
Szkolny Mistrz Języka Polskiego: I miejsce - Julia Bartnik, II miejsce - Hubert Stafiej, III miejsce - Klaudia Porębna
Konkurs Pięknego Czytania ( kl. IV-VII): I miejsce - Natalia Grzesik, II miejsce - Emilia Nykiel, III miejsce - Maja Styś
Konkurs Pięknego Czytania ( kl. I-III): I miejsce: Szymon Hołub, II miejsce - Alicja Stafiej, III miejsce: Gabriela Hanus, Jacek Szczyrba
Gratululujemy zwycięzcom a organizatorom - pani Jolancie Gromelskiej, Danucie Bechta i Zofii Antosz, dziękujemy za pomysły i pracę.
W tygodniu przedświątecznym...
Przypominamy, że wiosenna przerwa świąteczna w roku szkolnym 2017/2018 rozpoczyna się 29 marca ( czwartek) a kończy 3 kwietnia 2018 ( wtorek) - podstawa prawna: § 3 ust. 1 pkt. 3rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. z 2002 r. Nr 46 poz. 432 z późn. zm.). Do szkoły wracamy 4 kwietnia, w środę. W przedświątecznym i świątecznym czasie nie zapominajmy o prawdziwym znaczeniu Wielkanocy - odrodzeniu do nowego i poukładania na nowo I tak jak przed Wigilią pamiętajmy, że najważniejsi są ludzie, zwłaszcza ci, dla których to kolejne smutne i samotne święta.
Święto Szkoły- Dzień Patrona Szkoły
Od niemal początku istnienia naszej szkoły jej patronem został ustanowiony Tadeusz Kościuszko. Święto Szkoły - Dzień Patrona Szkoły obchodzimy 24 marca, ponieważ 24 marca 1794 roku Andrzej Tadeusz Bonawentura Kościuszko złożył na krakowskim Rynku przysięgę Narodowi o tym samym rozpoczęło się powstanie zwane od nazwiska naczelnika Powstaniem Kościuszkowskim. Dzisiaj z tej okazji od 10.50 odbywają się w naszej szkole konkursy wiedzowe i plastyczne, uroczysta Akademia jaką rozpoczniemy Hymnem szkoły - Hymnem Szkół Kościuszkowskich oraz wspominać będziemy postacie związane z walkami i niepodległośc Polski, w tym kpt Bronisława Górskiego,byłego kierownika Szkoły Powszechnej, obecnej Szkoły Podstawowej. Zachęcamy uczniów do zapoznania się z biografią generała, bohatera Polski i Ameryki oraz prezentacją mulimedialną, jaką zgłosiliśmy do ogólnopolskiego konkursu Nieznani bohaterowie, nieznane wydarzenia – „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922”. Dziękujemy jednocześnie Instytutowi Pamięci Narodowej o/ Rzeszów za przekazanie pięknych nagród rzeczowych dla naszych uczniów a nauczycielom: Wiesławie Bosak, Danucie Bechta, Zofii Antosz, Jolancie Gromelskiej, Magdalenie Basiak i Zofii Szmuc za przygotowanie dzisiejszej uroczystości.
Wyróżnienie w konkursie powiatowym
Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Klaudia Porębna otrzymała wyróżnienie w powiatowym konkursie historycznym "Droga do wolności" organizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 3 w Łańcucie oraz Miasto Łańcut. Opiekunem Klaudii była pani Jolanta Gromelska. Gratulujemy również udziału pozostałym uczestnikom - Bartoszowi Bosak i Mateuszowi Hanejko.
Konkurs Międzyszkolny
Trzymamy dzisiaj kciuki za naszych uczniów z klasy IV, którzy biorą udział w Gminnym Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczym poświęconym twórczości Joanny Kulmowej w Szkole Podstawowej Nr 2 w Budach Łańcuckich. Opiekunem naszych uczennic jest pani Jolanta Gromelska. Powodzenia!
Święto Szkoły
23 marca 2018 obchodzimy Święto Szkoły i Święto Patrona naszej szkoły Tadeusza Kościuszki. Przedstawiamy plan dnia: 8.00-10.35 - zajęcia wg planu ( wszyscy przychodzimy na 8.00); 10.50-12.30 - Święto Szkoły ( spotkanie poświęcone patronowi szkoły, konkursy historyczne dla klas I-VII oraz oddziału przedszkolnego wg planu, ogłoszenie wyników konkursów z okazji Miesiąca Języka Polskiego). Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje strój galowy.
Gotowi na wiosnę?
Dzisiaj astronomiczna a jutro już kalendarzowa, ale zawsze z nadzieją oczekiwana - wiosna. Przypominamy, że jutro ubieramy się na zielono. A zielony i wiosna to kolory i czas nadziei na nowe i lepsze, kolor życia, Ziemi, natury. Zieleń to także symbol harmonii, wolności i szczęścia, spokoju i stałości postaw i osób, dotrzymywania zobowiązań i obietnic oraz uporządkowania wymagających tego spraw. Wiosna, to czas, kiedy przyroda budzi się do życia. Z zimowego snu przebudzają się zwierzęta, ziemia wydaje nowe plony, jednym słowem wszystko budzi się od nowa i na nowo. Wiosna jest symbolem nowego życia po smutnej zimie. Jak więc nie być tu gotowym na wiosnę?
Asseco Resovia w ½ Pucharu CEV
Klub Asseco Resovia Rzeszów serdecznie zaprasza uczniów na spotkanie ½ Pucharu CEV, w którym zmierzy się z rosyjskim gigantem, Biełgorje Biełgorod. Mecz rozegrany zostanie 20 marca 2018 roku, o godz. 18:00. Dla naszych uczniów mamy zarezerowanych tylko 15 biletów. Zatem - kto pierwszy.... Zapisy i wpłaty do poniedziałku, 19 marca 2018. Koszt - 25 zł ( bilet na mecz oraz transport). Zapraszamy!
Porcja pozytywnej energii w przedszkolu i klasach I-III
Porcja pozytwnej energii to program edukacyjny jakiego celem jest edukacja i kształtowanie u dzieci właściwych nawyków żywieniowych polegających na spożywaniu warzyw i owoców. Projekt jednocześnie aktywizuje szkołę i przedszkola do podejmowania tematu o znaczeniu społecznym. Program skierowany jest również do rodziców poprzez włączanie ich w działania edukacyjne w zakresie zdrowych zasad żywienia dzieci. W naszej szkole program będzie realizowany w klasach I-III oraz oddziale przedszkolnym a jego finałem będzie organizacja Szkolnego Dnia Kanapki - święta zdrowego odżywiania się. Program edukacyjny realizują: Zofia Antosz, Danuta Bechta i Zofia Szmuc.
Dzień Patrona Szkoły - konkursy szkolne
Drodzy uczniowie! Z okazji obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz Dnia Patrona Szkoły, jaki w tym roku szkolnym obchodzimy 23 marca 2018, piątek, zapraszamy do licznego udziału w konkursach dla klas I-III, IV-VII oraz dla dzieci z oddziału przedszkolnego. Zachęcamy do samodzielnego poszukiwania wiadomości dotyczących polskich symboli narodowych, hymnu, autora Mazurka Dąbrowskiego oraz znanych postaci związanych z walkami o niepodległość, w tym Tadeusza Kościuszki, patrona naszej szkoły. Powodzenia w przygotowywaniu się do wiedzowej rywalizacji.
Dla zespołu wokalnego
Finansoaktywni 2018. Misja budżet!
„Finansoaktywni” to program edukacyjny Ministerstwa Finansów skierowany do uczniów i nauczycieli szkół podstawowych ( klasa VII), gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Misja tegorocznej edycji programu brzmi: „Budżet. Ogarniamy wydatki”. Ma uświadomić młodzieży, jak duże znaczenie ma budżet oraz w jaki sposób możemy decydować o wydatkach w naszej okolicy. Opiekunem projektu w szkole jest Pani dyrektor Anna Krzeszowska.
Dzień Nowych Technologii w Edukacji
Serdecznie zapraszamy dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniów z klas I-III do wzięcia udziału w Dniu Nowych Technologii w Edukacji jaki zostanie zorganizowany w naszej szkole 21 marca 2018, środa. Organizatorem przedsięwzięcia jest pani Anna Mac wraz z uczniami z klasy VII a w planach: pokaz robotów, samodzielne programowanie, wykorzystanie tabletów i komputerów w IT i moc innych atrakcji. Zapraszamy, tym bardziej, że nasza inicjatywa została zarejestrowana w bazie danych Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz European Schoolnet.
GMW 2018 w naszej szkole
Global Money Week to Światowy Tydzień Pieniądza, jaki ma inspirować dzieci i młodzież do zdobywania wiedzy i umiejętności, które są niezbędne do samodzielności finansowej w dorosłym życiu. Podejmowanie świadomych decyzji w tej dziedzinie jednocześnie przeciwdziała wykluczeniu finansowemu. W naszej szkole zrealizujemy dwa działania pod hasłem „Pieniądze się liczą” - lekcja na temat budżetu i finansów oraz konkurs plastyczny na projekt skarbonki. Zajęcia prowadzone będą w ramach doradztwa zawodowego i programu edukacyjnego Ministerstwa Finansów " Finansoaktywni 2018. Misja Budżet" przez nauczyciela języka angielskiego i doradcę zawodowego Annę Krzeszowską.
Archiwum Aktualności