Komisja Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej Senatu Rzeczpospolitej Polskiej ogłosiła czwartą edycję konkursu „List do Taty”. Podstawowym celem konkursu, organizowanego co dwa lata od 2011 r., jest propagowanie dojrzałego i odpowiedzialnego ojcostwa. Jest on adresowany do uczniów klas czwartych i piątych szkół podstawowych, których zadaniem jest napisanie pracy na temat: kim jest i co dla mnie znaczy mój tata, która może mieć formę listu do ojca. Konkurs będzie przeprowadzony w naszej szkole w czerwcu 2017 r. Szkolnym koordynatorem konkursu jest pani Jolanta Gromelska.
Wiem, jak jem
Uczniowie z klas V i VI uczestniczący w zajęciach wychowania do życia w rodzinie, przypominali sobie zasady zdrowego odżywiania, komponowania posiłków oraz rozmawiali o trudnych chorobach zaburzenia odżywiania - anoreksji i bulimii. W ramach zajęć praktycznych przygotowywali dietetyczne kanapki i owocowe szaszłyki. Pycha!
Doradztwo zawodowe
Informujemy, że 7 czerwca 2017, uczniowie klasy VI wezmą udział w zajęciach z doradztwa zawodowego prowadzonych przez pracowników Urzędu Pracy w Łańcucie - doradcę zawodowego Katarzynę Musz oraz pośrednika pracy Bartosza Mroczka. Dziękujemy kierownictwu Powiatowego Urzędu Pracy w Łańcucie oraz Centrum Aktywizacji Zawodowej, Dział Pośrednictwa Pracy i Poradnictwa Zawodowego za pomoc w organizacji zajęć.
Bukiet dla Mamy i Taty
Wczorajszym popołudniem uczniowie naszej szkoły oraz dzieci z oddziału przedszkolnego powitały rodziców na specjalnej uroczystości z okazji Dnia Mamy i Taty. Bardzo się cieszymy, że z roku na rok jest nas coraz więcej, a szkolne spotkanie staje się powoli spotkaniem całych rodzin. Dziękujemy z gościnę w Domu Kultury pani sołtys Zofii Nykiel. Zdjęcia z wydarzenia już wkrótce w Galerii.
Europa to my
Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce serdecznie zaprasza do udziału w DIALOGU OBYWATELSKIM „EUROPA TO MY. POROZMAWIAJMY O NIEJ”. Wydarzenie odbędzie się 31 maja br. (środa) w godzinach 15:00-16:30 w Klubie Akademickim IQ WSIiZ (ul. Sucharskiego 2). Gościem specjalnym będzie Marc Lemaitre, Dyrektor Generalny ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej Komisji Europejskiej. Udział w Dialogu to doskonała okazja do posłuchania i zadawania pytań na temat polityki regionalnej UE, w tym środków z funduszy europejskich, których Polska jest największym beneficjentem we Wspólnocie. Na to wyjątkowe spotkanie otrzymaliśmy i my specjalne zaproszenie, jako szkoła zaangażowana na rzecz edukacji o Unii Europejskiej wraz z gratulacjami dla Pani Wiesławy Bosak z tytułu przygotowania uczennicy Julii Bartnik, finalistki II etapu Konkursu „Od unii lubelskiej do Unii Europejskiej” Rzeczpospolita Obojga Narodów w XVI w. wzorem dla Europy/współczesnej Europy. Na pewno tam będziemy.
Wymiana międzynarodowa
Uprzejmie informujemy, że w ramach naboru wniosków szkół na warsztaty z zakresu ogranizacji wymiany międzynarodowej oraz pisania międzynarodowych projektów edukacyjnych organizowane przez Fundację Edukacja dla Demokracji w ramach programu RITA – Przemiany w regionie, finansowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności nasz wniosek został bardzo pozytywnie oceniony i zaakceptowany a dyrektor szkoły została zaproszona do udziału w szkoleniu wraz z przedstawicielami pozostałych 12 szkół z Polski i partnerów zagranicznych. Zajęcia dla nauczycieli już w czerwcu. Naszą szkołę w imieniu dyrektora szkoły reprezentować będzie pani Wiesława Bosak. Efekty spotkań międzynarodowych już wkrótce.
Na Zamku Lubomirskich
Dzisiaj uczniowie klasy III wraz z wychowaczynią panią Zofią Antosz oraz Wiesławą Bosak wybrali si na wycieczkę do Rzeszowa. Podobnie jak starsi koledzy odwiedzili rzeszowskie Exploratorium oraz zwiedzili Zamek Lubomirskich w Rzeszowie - obecny Sąd Okręgowy. Dzięki uprzejmości pracowników IPN w Rzeszowie nasza wiedza czym był i dlaczego budzi tak skrajne emocje piękny Zamek rzeszowski już nie jest tak znikoma.
Na szlaku świętokrzyskiej przygody
Wczesnym rankiem, 18 maja 2017 grupa 18 uczniów - biorących udział w wyjeździe edukacyjnym w ramach projektu BIE Śladami wielkich Polaków wybrała się na historyczno-geograficzną podróż do województwa świętokrzyskiego. Odwiedziliśmy Rejowe Nagłowice, zajrzeliśmy do podkieleckiej Tokarni, Podzamcza i królewskich Chęcin, aleją lipową pospacerowaliśmy do Dworku i posiadłości Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku a na koniec posłuchaliśmy ciekawych historii związanych z Józefem Piłsudskim i jego pobytem w Kielcach. Podsumowując - wycieczkę uważamy za udaną. Sprawozdanie i zdjęcia już wkrótce.
Zaproszenie z Archiwum Państwowego
W konkursie „Pomniki w mojej miejscowości” organizowanym przez Archiwum Państwowe w Rzeszowie i Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Dzisiaj otrzymaliśmy zaproszenie dla Emilki na uroczystość wręczenia nagród dla laureatów i pamiątkowych dyplomów dla uczestników konkursu, która odbędzie się 10 czerwca (sobota) 2017r. o godz. 11:00 w siedzibie Archiwum Państwowego w Rzeszowie przy ul. Warneńczyka 57 w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Archiwów. Uroczystość ta będzie połączona z otwarciem wystawy pokonkursowej wyróżnionych prac. Opiekunem uczniów była pani Wiesława Bosak. Gratulujemy.
Czytanie porusza
Zapraszamy do udziału w naszym przedsięwzięciu. Informacje i na stronie internetowej Gminy Białobrzegi: http://www.gmina-bialobrzegi.pl/kalendarz-wydarzen/88,wydarzenie.html
Witaj Warszawo po raz drugi!
Z ogromną radością informujemy, że po raz drugi zostaliśmy wybrani w drodze konkursu spośród wszystkich szkół z całej Polski pracujących metodą projektu edukacyjnego na zajęciach lekcyjnych do pokazania naszych innowacyjnych i efektywnych rozwiązań na Ogólnopolskiej Prezentacji Projektów Młodzieżowych na Zamku Królewskim w Warszawie. Już 13 czerwca 2017 Młodzi Obywatele, poznający Urząd Gminy Białobrzegi i promujący markę Bliska Gmina Białobrzegi pokażą czego dokonali, nad czym pracowali przez cały rok i jak można połączyć programowanie z nauką edukacji społecznej i obywatelskiej. My już wiemy i zostaliśmy docenieni w tym ogólnopolskim konkursie uczniowskich dokonań. Cieszymy się tym bardziej, że jesteśmy jedynym reprezentantem województwa podkarpackiego na prezentacji a co więcej, konkurs wygraliśmy również w zeszłym roku szkolnym z projektem Ślady Przeszłości. Gratulujemy zespołowi z klasy VI i opiekunce Annie Mac. Dziękujemy za pomoc w realizacji projektu Urzędowi Gminy Białobrzegi. Ogólnopolska prezentacja została połączona z Ogólnopolską Konferencją Szkół Uczących Się na jaką zaproszenie już po raz trzeci otrzymała dyrektor szkoły. Witaj Warszawo po raz drugi!.
Dyskoteka
Samorząd Uczniowski zaprasza uczniów z klas IV-VI Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Białobrzegach oraz Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Korniaktowie Północnym na dyskotekę 16 maja 2017 w godz. 16.00-19.30. Wspólna zabawa odbędzie się w sali sportowej w naszej szkole. Zapraszamy w imieniu organizatorów i opiekunów.
Podkarpacki Dzień Europy
9 maja 2017 w Kampusie WSIiZ w Kielnarowej w Centrum Edukacji Międzynarodowej odbyły się podkarpackie obchody Dnia Europy. W gronie wybranych 12 szkół z całego województwa znaleźliśmy się i my, godnie reprezentując szkołę i Gminę Białobrzegi. W spotkaniu uczestniczyli również laureaci konkursu "Od unii lubelskiej do Unii Europejskiej" oraz zaproszeni goście. Dziękujemy za wyróżnienie naszej pracy na rzecz edukacji europejskiej pięknym listem pamiątkowym. W Galerii zdjęcia, zapraszamy.
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie