Odpowiadając na zaproszenie Miejskiego Domu Kultury w Łańcucie uczniowie naszej szkoły wykonali przepiękne szopki bożonarodzeniowe, biorąc tym samym udział w powiatowym konkursie plastycznym. Szopki przygotowali: Emilia Nykiel, Grzegorz Kulpa, Julia Nykiel, Natalia Bieniasz i Bartosz Bosak. W imieniu organizatorów Konkursu zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na uroczyste rozstrzygnięcie konkursu w niedzielę, 18 grudnia 2016 o godz. 12.30 w Galerii Maneżu w Łańcucie. W Galerii zdjęcia naszych szopek.
Znaczenie imienia w życiu człowieka
Znaczenie imienia w życiu człowieka to temat wykładu w jakim wezmą udział uczniowie z klas IV-VI już w czwartek, 15 grudnia 2016. Wykład wygłosi pani dr hab. Krystna Leśniak-Moczuk, prof. URz z Wydziału Socjologiczno-Historycznego URz. Bardzo się cieszymy z takiej możliwości uczestnictwa naszych uczniów w zajęciach historyczno-polonistycznych w przestrzeni i salach uniwersyteckich. Dziękujemy. Wcześniej, bo o godz. 13.00 uczniowie w ramach corocznych zajęć edukacji medialnej i czytelniczej obejrzą film w Kinie Helios.
Przestrzeń czynienia dobra
" Wolontariat to postawa człowieka, który codziennie zauważa obok siebie drugą osobę. Jest również wrażliwy na jej potrzeby, potrafi dostrzec to, że często prosty gest, wyciągnięcie dłoni jest konieczne i może być oczekiwane. Wolontariat to przede wszystkim wartości, które pomagają dostrzegać godność innego człowieka." Teresa Wargocka Sekretarz Stanu w MEN. Czyńmy dobro, zawsze warto być dobrym człowiekiem. Szkolna wystawa promująca ideę wolontariatu jest tego najlepszym dowodem. W Galerii zdjęcia.
Zapraszamy na mecz siatkarski w Rzeszowie
Podobnie jak w zeszłym roku szkolnym, zapraszamy uczniów z klas VI-III do udziału w wyjeździe na mecz siatkarski kobiet Developresu Rzeszów. Wyjazd i głośne kibicowanie rzeszowiankom planowane jest na styczneń 2017. Zapisy od poniedziałku, 12 grudnia 2016 prowadzi Samorząd Uczniowski. Uwaga - liczba miejsc ograniczona do 30. Obowiązuje kolejność zapisu.
Niezwykłe zaproszenie z Wiednia
Do naszej szkoły dotarł niezwykły list ze stolicy muzyki Wiednia. Zostaliśmy zaproszeni do złożenia aplikacji do udziału w 8th World Peace Choral Festival we Wiedniu dla chórów i szkolnych zespołów muzycznych dla uczniów w wieku 9-15 lat. Oto fragment listu:
Dear Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Białobrzegach,
The 8th World Peace Choral Festival in Vienna from 26th to 29th July 2017 is open for applications. Children choirs as well as enthusiastic adult choirs are welcome to participate at this unique choral event in the capital of music, supported by the Austrian federal government authorities, the city government of Vienna, the famous Vienna Boys Choir, the United Nations Headquarters in Vienna, NGOs, enterprises and a series of personalities.
Coming together to sing, singing for a better future!
Best regards,
Mag. Xue CAO
The World Peace Choral Festival
Leonard Bernstein Str.8/2/2-1A-1220 Vienna, Austria
Dobro zawsze do nas wraca
Dzisiaj, 6 grudnia 2016, przedstawiciele naszej szkoły wraz opiekunem zadań wolontariackich i dyrektorem szkoły, wzięli udział w ogólnopolskiej Konferencji WOLONTARIAT przestrzeń czynienia dobra. W gronie 477 uczniów ze 110 szkół województwa i zaproszonych gości, wysłuchaliśmy wykładów : 1/ „Wolontariat - przestrzeń czynienia dobra” – prof. Jacek Kurzępa 2/ „Szkolne Koła Caritas jako forma współczesnego, chrześcijańskiego wolontariatu” – ks. dr Piotr Potyrała, Caritas Diecezji Rzeszowskiej 3/ „Wolontariat kompetencji. Jak dzielić się wiedzą i doświadczeniem? ” – Kamil Wrzos, Fundacja Rozwoju Wolontariatu 4/ „Kurs na wolontariat” - Monika Szymbara, Krośnieńskie Centrum Wolontariatu a następnie uczestniczyliśmy w panelu Wolontariusze – zwyczajni Niezwyczajni. Moderatorem dyskusji był prof. Jacek Kurzępa a interesujące spojrzenie na temat przedstawiła Agnieszka Jankowska-Rachel - Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci. Uczestnicy Konferencji mieli również okazję przysłuchać się debacie oksfordzkiej WOLONTARIAT NIE JEST BEZINTERESOWNY. Dzisiejsze spotkanie na długo pozostanie w naszej pamięci. W Galerii kilka zdjęć z Konferencji.
Bieg po zdrowie
„Bieg po zdrowie” to nowy program antytytoniowej edukacji zdrowotnej opracowany w Głównym Inspektoracie Sanitarnym we współpracy z ekspertami z Uniwersytetu Warszawskiego – dr hab. Kamilla Bargiel-Matusiewicz oraz mgr Rafał Dziurla. I edycja programu w roku szkolnym 2016/2017 obejmie tylko 20% szkół podstawowych w Polsce. My jesteśmy jedną z dwóch w powiecie łańcuckim wybranych do realizacji zadań. Grupa, do której skierowany jest nowy program, to dzieci w IV klasie szkoły podstawowej. Zajęcia prowadzić będzie pani Anna Mac.
Sukces w konkursie wojewódzkim
Z wielką radością przekazujemy informację, że dwoje uczniów naszej szkoły - Natalia Grzesik z klasy III i Bartosz Bosak z klasy III otrzymali aż dwa z czterech wyróżnień w konkursie wojewódzkim „Nie wszystko złoto, co się świeci…” organizowanym przez Muzeum Etnograficzne im. F. Kotuli w Rzeszowie oraz Narodowy Bank Polski za przedstawioną treść merytoryczną prac. Uczniowie klas I-V szkół podstawowych, którzy byli uczestnikami projektu „Etnobiznes dla mieszkańców Podkarpacia” na podstawie wiadomości zdobytych podczas zajęć edukacyjnych dowolną techniką plastyczną mieli za zadanie przedstawić temat skąd mieszkańcy wsi brali kiedyś pieniądze. W projekcie wzięło udział około 1200 dzieci (900 w wieku 7-11 lat i 300 w wieku 12-15 lat). Uroczyste rozdanie nagród odbędzie się w niedzielę 11 grudnia 2016 roku o godz. 14. w siedzibie Muzeum w Rzeszowie (Rynek 6). Zapraszamy uczniów i ich rodziców po odbiór nagród. Opiekunem uczniów jest pani Zofia Antosz. Gratulujemy i bardzo się cieszymy.
Prezydencki prezent
Dzisiaj otrzymaliśmy wyjątkową przesyłkę od Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej - unikatowe, bo wydane w liczbie zaledwie 2200 egzemplarzy prezydenckie wydanie Quo Vadis Henryka Sienkiewicza z podpisami Prezydenta i Pierwszej Damy jako podziękowanie za udział w akcji Narodowe Czytanie. Przepięknej książce towarzyszył list gratulacyjny dla organizatorów i uczestników szkolnej akcji czytania. Bardzo się cieszymy, że po raz kolejny zostaliśmy dostrzeżeni w Pałacu Prezydenckim w akcjach na rzecz wspierania czytelnictwa dzieci i młodzieży. Szkolnym koordynatorem akcji była pani Jolanta Gromelska.
Badanie logopedyczne
Informujemy, że 5 grudnia 2016, uczniowie klasy II zostaną objęci przesiewowym badaniem logopedycznym przeprowadzonym przez pracowników Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Łańcucie. Prosimy rodziców o wypełnienie przekazanych druków i dostarczenie ich do wychowawcy klasy. Badanie jest bezpłatne i prowadzone będzie na terenie szkoły.
Konferencja w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego w Jasionce
Już 6 grudnia 2016 r. w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego w Jasionce odbędzie się konferencja „WOLONTARIAT – PRZESTRZEŃ CZYNIENIA DOBRA" z udziałem Ministra Edukacji Narodowej, Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Wojewody Podkarpackiego oraz Marszałka Województwa Podkarpackiego w której wezmą udział przedstawiciele naszej szkoły zaangażowani w ideę wolontariatu tj. uczniowie - Julia Bartnik, Emilia Nykiel, Patryk Styś, Kacper Kubis oraz Bartłomiej Nicpoń wraz z opiekunem zadań wolontariackich panią Jolantą Gromelską i dyrektorem szkoły panią Anną Krzeszowską-Pańtak. W konferencji wezmą udział przedstawiciele szkół z województwa, przedstawiciele JST, fundacji i stowarzyszeń wolontariackich z województwa podkarpackiego oraz ogólnopolskich.
Mistrz Logicznego Myślenia
29 listopada 2016 r. w SP Nr 2 im. AK w Budach Łańcuckich odbył się II Gminny Konkurs Matematyczny „1 z 10” o tytuł Mistrza Logicznego Myślenia. W konkursie uczestniczyło 18 uczniów za szkół podstawowych z Gminy Białobrzegi. W części pisemnej konkursu (I etap) uczestnicy zmierzyli się z testem 15 zadań, dotyczących logicznego myślenia. Finał przeprowadzony został podobnie jak telewizyjny teleturniej. Zakres pytań nie wykraczał poza kompetencje matematyczne. W konkursie brali udział uczniowie naszej szkoły. Najlepiej poradził sobie Bartek Nicpoń odpadając z konkursu tuż przed rundą finałową, gdzie pozostało 3 uczestników. Ostatecznie zajął VI miejsce. Opiekunem Bartka jest pani Anna Mac.
Z wizytą w Urzędzie Wojewódzkim
Dzisiaj naszych najmłodszych uczniów czekała niezwykła niespodzianka. Po obejrzeniu filmu w Kinie Helios całą grupą - oddział przedszkolny, klasy I-III oraz opiekunowie odwiedzili Podkarpacki Urząd Wojewódzki. Dzięki uprzejmości pani Dyrektor Biura Wojewody pani Karoliny Bogusz mogliśmy poznać tajniki pracy Urzędu, zajrzeć do Centrum Powiadomiania Ratunkowego 112 oraz zwiedzić najciekawsze miejsca w ogromnym budynku. Bardzo dziękujemy za słodki poczęstunek oraz prezenty jakie wzbudziły zachwyt uczestników wyjazdu. Trudno nie podziękować naszemu przewodnikowi po Urzędzie dzięki któremu wizyta na długo pozostanie w naszej pamięci.
Projekt edukacyjny
Z radością informujemy, że złożony przez nas projekt edukacyjny o tytule Śladami wielkich Polaków został wybrany do realizacji w roku 2017 zgodnie z Zarządzeniem Wójta Gminy Białobrzegi z dnia 24 listopada 2016 w ramach programu Białobrzeskich Inicjatyw Edukacyjnych. Autorem projektu i jego koordynatorem w szkole jest pani Jolanta Gromelska. Gratulujemy pomysłu, tym bardziej, że to już drugi projekt, jaki otrzymał dofinansowanie do realizacji, którego autorem jest nasza pani polonistka.
Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu
25 listopada to kiedy na świecie obchodzi się urodziny pluszowego misia. Miś jest przyjacielem dzieci, czy zatem wypada zapomnieć o urodzinach przyjaciela? Miś to nie tylko pluszowa przytulanka, to ,,ktoś” bardzo bliski, czuły, cierpliwy i często niezastąpiony. Misiaczki towarzyszą dzieciom zarówno w chwilach radości jak i smutku. Są powiernikami dziecięcych tajemnic, ocierają łzy, pomagają zasypiać. To nic, że ucho się naderwało, to nic, że kolor wypłowiał. Czym starszy miś, tym więcej tajemnic posiada i bliższy jest dziecięcemu sercu. Nasze przedszkolaki o misiach pamiętają nie w w tym szczególnym dniu. Dziś jednak przywitały swoje misie wyjątkowo gorąco.
Dziękujemy za wsparcie Hospicjum
Bardzo dziękujemy za wsparcie akcji charytatywnej na rzecz Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. Podobnie jak w zeszłym roku zebraliśmy artykuły higieniczne, środki czystości, ubrania, mleko, kaszki zbożowe, butelki, leki i materiały opatrunkowe oraz słodycze na rzecz podopiecznych Hospicjum. Dary zostaną przekazane do Fundacji w piątek, 25 listopada 2016. Szczególnie za udział w akcji dziękujemy rodzinom naszych uczniów i przedszkolaków oraz nauczycielom z oddziału przedszkolnego ( 9 osób), klasy I ( 5 osób), klasy III ( 11 osób), klasy IV ( 3 osoby), klasy V ( 1 osoba), klasy VI ( 3 osoby).
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie