To były świetne zajęcia z języka polskiego w klasie IV. Efekty pracy grupowej przerosły najśmielsze oczekiwania.
Aktualności
Akademia Pana Kleksa
- 1
Kartki świąteczne 🎄
Dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowały urocze kartki z pięknymi życzeniami dla seniorów.
4Uczniowie klas I - VIII uczestniczyli w Szkolnym Konkursie na Kartkę Bożonarodzeniową. Wpłynęło kilkanaście prac. Jury przyznało nagrody w dwóch kategoriach wiekowych. Wyniki zostaną ogłoszone podczas spotkania opłatkowego.
Świąteczna atmosfera w świetlicy szkolnej
W naszej szkolnej świetlicy zapanował prawdziwie świąteczny nastrój. Podczas wyjątkowych zajęć dzieci miały okazję zdobić pierniczki z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Kolorowe lukry, posypki i mnóstwo kreatywnych pomysłów sprawiły, że każdy pierniczek był niepowtarzalny.
Zajęcia nie tylko dostarczyły uczniom wiele radości, ale także rozwijały ich wyobraźnię, zdolności manualne oraz uczyły współpracy. Wspólne dekorowanie stało się okazją do rozmów o tradycjach świątecznych i wprowadziło wszystkich w ciepły, świąteczny klimat. Gotowe pierniczki zachwycały wyglądem i z pewnością smakowały wyśmienicie. To był wyjątkowy czas pełen uśmiechu, twórczej zabawy i bożonarodzeniowej magii.
Radość 😁
Kolejne zajęcia w klasie II w ramach projektu "Sztuka emocji" przeprowadziła pani pedagog Beata Żelazny.
8
Zajęcia z panem Danielem 🎈
Pan Daniel Maciejewski gościł w naszej szkole już po raz trzeci. Każde spotkanie z nim to świetna zabawa.
2Dziękujemy i zapraszamy ponownie.
Rina była fantastyczna 🐕
W grudniowy poniedziałek, pod okiem dogoterapeuty, naszych pierwszoklasistów oraz dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedził wyszkolony piesek Rita. Dzieci nie mogły doczekać się tego wyjatkowego spotkania.
3Chyba każdy miłośnik zwierząt wie, że psy mają niezwykłe umiejętności. Potrafią nie tylko wpatrywać się w nas godzinami – najczęściej z niemą prośbą o coś smacznego – ale również pomóc w trudnych chwilach. I nie chodzi tylko o obronę przed niepożądanymi gośćmi. Nie, psy potrafią poprawić nastrój, wspomóc w terapii sensorycznej i zapewnić niezbędne do rozwoju poczucie bezpieczeństwa.
Spektakl w łańcuckim MDK
12 grudnia 2025 r. uczniowie klas IV - VIII mieli okazję obejrzeć przedstawienie Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia pt. "Kajko i Kokosz". Bilety na spektakl były częściowo sfinansowane w ramach projektu "Wyjście z klasą".
Wodór, hel i inne gazy
Wyjątkowa lekcja fizyki odbyła się w poniedziałkowy poranek, gromadząc wszystkich uczniów naszej szkoły.
4Niezależnie od tego, czy to pierwszoklasistka, czy też ósmoklasista, każdy z zainteresowaniem śledził prezentowane doświadczenia, które przeprowadzał dla nas przedstawiciel Grupy Zaelektryzowani. Dziękujemy!
Mikołajki w naszej szkole
- 9
Mikołajkowe warsztaty taneczne 💃
- 4
W mikołajkowy piątek uczniowie klas I - IV mieli możliwość uczestniczyć w wyjątkowych warsztatach tanecznych, które przeprowadziła pani Żaneta Majcher-Zielonka - założycielka oraz główny choreograf The Path Dance Akademii Tańca, finalistka programu You Can Dance, absolwentka Broadway Dance Center w Nowym Jorku, Northern School of Contemporary Dance w Leeds w Anglii oraz kursantka Suzanne Dellal Centre w Tel Aviv-ie.
Psychologiczny Mikołaj
Jak dobrze mieć sąsiada...
3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. W związku z tym, nasi uczniowie wraz z pedagogiem szkolnym odwiedzili naszych CUDOWNYCH sąsiadów z Warsztatów Terapii Zajęciowej, dzieląc się z nimi własnoręcznie zrobionymi pierniczkami. Takie odwiedziny są ważnym elementem edukacji włączającej, pokazując, że różnorodność jest wartością, a uwrażliwianie dzieci na potrzeby osób z niepełnosprawnościami to ważny element edukacji społecznej. Spotkanie w naturalny sposób buduje postawę szacunku, życzliwości i gotowości do niesienia pomocy.
Słodka twórczość
Kolorowy lukier i małe ręce – przedświąteczne pierniczkowe zabawy w klasach I - III .
6Pani Beata Żelazny upiekła całe mnóstwo pysznych ciastek w różnych ksztatach, ale zdobienie pozostawiła nam. Frajdy było co niemiara, kiedy zamienialiśmy pierniczki w małe dzieła sztuki.
Grudniowy nastrój w naszej szkole
Kreatywna praca z lekturą
Omawiając nowelę autorstwa Henryka Sienkiewicza pt. "Janko Muzykant", uczniowie klasy VI samodzielnie przygotowali quizy, grę i prezentację multimedialną.
Ronja
Szóstoklasiści wybrali się pociągiem do kina Helios w Galerii Rzeszów na film pt. "Opowieść świąteczna". Po obejrzeniu poruszającej historii o marzeniach i nieutraconej nadziei, wybrali się na mikołajkowe zakupy.
Andrzejki
- 10
We czwartek w sali gimnastycznej odbyła się radosna zabawa andrzejkowa dla oddziału przedszkolnego oraz uczniów klas 1–3. Dzieci wzięły udział w tańcach i wspólnych zabawach integracyjnych. Nie zabrakło kolorowych przebrań, uśmiechów i świetnej muzyki, o którą zadbali nasi niezawodni ósmoklasiści.
Pierwsze prezenty od Mikołaja ⚽️
Dzisiaj odwiedziły naszą szkołę panie radne Irena Joniec i Agnieszka Wojnar. Idąc do nas, spotkały Świętego Mikołaja 😉, który przekazał dla nas podarunki. Dziękujemy za wizytę i prezenty. Było nam bardzo miło!
Zapraszamy na kiermasz
Dzień Pluszowego Misia w klasie III
Dzień Pluszowego Misia to święto obchodzone 25 listopada.
W tym roku w klasie III królowały nie pluszowe, lecz ryżowo-bananowo-czekoladowe misie Zdzisie. Idea jednak pozostała ta sama - uczczenie 103 rocznicy narodzin tej uroczej zabawki. 🐻
Archiwum Aktualności
