*   *   *

Aparat fotograficzny i mikrofon, zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości, towarzyszyły nam podczas wiosennych spotkań z okazji Świąt Wielkanocnych i Dnia Ziemi.

*   *   *

W ostatnim czasie na lekcjach techniki uczniowie klas 4-6 pracowali nad budową domku dla owadów. Termin wykonania projektu był nieprzypadkowy, bowiem 22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Własnoręczne wykonanie przez uczniów domku nie tylko sprzyjało kształtowaniu i rozwijaniu zdolności manualnych, lecz także dało możliwość wyjaśnienia dzieciom, dlaczego owady zapylające są pożyteczne dla człowieka i przyrody oraz podniesienia ich świadomości ekologicznej. Podczas zajęć wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach ministerialnego projektu "Laboratoria Przyszłości".

#laboratoriaprzyszłości