• Profil szkoły

• Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki jest samodzielną szkoła publiczną, dla której organem prowadzącym jest Gmina Białobrzegi. Nauka odbywa się w systemie dziennym, jednozmianowym w klasach I-VIII oraz w pięciogodzinnym oddziale przedszkolnym. W szkole, w godzinach 6.30 - 16.30, funkcjonuje świetlica szkolna, do której uczęszczają głównie dzieci z klas I-II.

Zajęcia edukacyjne prowadzone są zgodnie z ramowym planem nauczania określonym przepisami prawa oświatowego dla klas I-VIII oraz oddziału przedszkolnego. Ponadto oferujemy zajęcia pozalekcyjne dla uczniów pragnących rozwijać własne zdolności i zainteresowania, w tym udział w programach i projektach edukacyjnych o zasięgu gminnym, wojewódzkim i ogólnopolskim. Szkoła realizuje własny program wychowawczo-profilaktyczny.