Trwa nabór do oddziału przedszkolnego i klasy I na rok szkolny 2023/24. Zostań uczniem naszej szkoły!
Jeśli ktoś się jeszcze waha, zapraszamy na krótką prezentację :)
Trwa nabór do oddziału przedszkolnego i klasy I na rok szkolny 2023/24. Zostań uczniem naszej szkoły!
Jeśli ktoś się jeszcze waha, zapraszamy na krótką prezentację :)
Zapisy do oddziału przedszkolnego i klasy I na rok szkolny 2023/24:
- deklaracja o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego do 21 lutego 2023 r.
- zgłoszenia i wnioski o przyjęcie do oddziału przedszkolnego i klasy I od 1 marca do 17 marca 2023 r.
Deklaracja o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego:
Deklaracja_kontynuacji_przedszkola.pdf
Wniosek o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego:
Wniosek_o_przyjecie_do_oddzialu_przedszkolne.pdf
Zasady przyjęcia do pierwszej klasy:
Zasady__przyjec_do_pierwszej_klasy.pdf
Zgłoszenie do klasy pierwszej dziecka zamieszkałego w obwodzie szkoły:
Wniosek o przyjęcie do klasy pierwszej dziecka zamieszkałego poza obwodem szkoły:
Wniosek_o_przyjecie_do_klasy_I.pdf
Wniosek o zajęcia świetlicowe:
Wniosek_o_zajecia_swietlicowe.pdf
Potwierdzenie woli przyjęcia dziecka do szkoły
Trzy uczennice klasy VI reprezentowały naszą szkołę w II etapie Konkursu Biblijnego na podstawie Ewangelii wg św. Mateusza i Listów Apostolskich „Wierzę w Kościół Jezusa Chrystusa”, który odbył się w 6 marca 2023 r. w Szkole Podstawowej Nr 4 w Łańcucie. Dziewczynki przygotowywały się pod okiem ks.Kazimierza Hahna. Z radością i dumą przyjęliśmy wiadomość o tym, że jedna z nich, Kamila Porębna, zajęła pierwsze miejsce na etapie dekanalnym Łańcut II i awansowała do etapu diecezjalnego w Przemyślu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Wraz z początkiem marca na naszych szkolnych oknach stopniały koronkowe śnieżynki. Zastąpiły je przepiękne, misternie wycięte kwiaty. Aż czuć wiosnę w każdej sali i na korytarzach. Razem z nią zbliża się Dzień Kobiet. Pamiętajcie, Panie i Panienki, 8 marca ubieramy sukienki!
W piątek, 3 marca 2023 r. gościliśmy pana Grzegorza Tarnowskiego, który przeprowadził spotkanie informacyjne dla uczniów klas IV - VII z zakresu zwiększenia świadomości prawidłowego sposobu postępowania z odpadami i ich segregowania oraz wdrażania postaw ekologicznych.
We czwartek w całej szkole pachniało lekkimi, chrupiącymi goframi, które przygotowała klasa VII pod opieką swojej wychowawczyni. Jedliśmy je z dżemem, owocami i bitą śmietaną. Mniam! W piątek w kuchni królowała klasa VI, która wraz z panią Magdą zajęła się przyrządzaniem smacznych i zdrowych tostów. Pycha! Na tym nie koniec. W przyszłym tygodniu do akcji wkraczają kolejne oddziały. Już nam ślinka cieknie na poniedziałkowe smoothie czwartaków i inne rarytasy.
#laboratoriaprzyszłości
27 czerwca 1836 r. Ignacy Łukasiewicz, jako czternastoletni chłopiec, przekroczył progi niepozornej apteki przy ul. Wałowej w Łańcucie. To właśnie tutaj rozpoczęła się kariera jednego z najwybitniejszych wynalazców w historii.
Trójka naszych uczniów pod opieką ks. Kazimierza Hahna wzięła udział w II etapie XXIII Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Wielkich Polakach zorganizowanej dla uczniów klas VII i VIII szkoły podstawowej. Gabrysia, Szymon i Piotr wiedzą naprawdę dużo o Ignacym Łukasiewiczu, którego w bieżącym roku szkolnym konkurs dotyczył.
W środę, 22 lutego uczniowie klas IV i V, pod opieką wychowawców, wybrali się na całodzienną wyprawę, która rozpoczęła się w Łańcucie. Po krótkim porannym spacerze przez zabytkowy park, zawitali do multimedialnego Centrum Edukacji Tradycji. W dawnej Oranżerii mieli okazję obejrzeć m.in. fotografie przepięknych wnętrz łańcuckiego zamku i dowiedzieć się, który Polak jako pierwszy podbijał przestworza w łodzi powietrznej i kto mu towarzyszył, a także zobaczyć miasto z lotu ptaka. Na piętrze, przechodząc z sali do sali, zapoznawali się z dawnymi tradycjami i zwyczajami. Ćwiczyli menueta na specjalnej podłodze, sprawdzali zawartość multimedialnego kredensu, mieli okazję zaznajomić się z panującą przed wiekami modą, a nawet przyozdobić, wedle własnego gustu, strój balowy damy. Duże zainteresowanie wzbudziły zabawy, w które bawiły się i grały dzieci przed laty.
Kolejny etap wycieczki stanowiła Miejska Biblioteka Publiczna w Łańcucie, którą, dzięki uprzejmości pani dyrektor Małgorzaty Sońskiej, nasi uczniowie zwiedzili od piwnicy aż po dach. Zaglądnęli do magazynu książek, posiedzieli w saloniku literackim, dowiedzieli się, jak samodzielnie wypożyczyć książki przy użyciu nowoczesnego urządzenia, byli w wypożyczalni dla dorosłych i dla dzieci, poznali drogę książki od momentu jej zakupienia, aż do chwili, kiedy nie nadaje się już do użytku. Trochę czasu spędzili w Czytelni Zbiorów Regionalnych, gdzie zgromadzone są różnorodne materiały i literatura związana z miastem, powiatem oraz województwem. Poszukali informacji dotyczących Białobrzeg. Wisienką na torcie okazały się warsztaty w sali edukacyjno-multimedialnej, które dostarczyły mnóstwa zabawy i emocji podczas rozgrywek na magicznym dywanie.
Pełni wrażeń czwarto i piątoklasiści udali się do Rzeszowa, by dostarczyć zgromadzone w trakcie szkolnej zbiórki gadżety i karmę dla podopiecznych schroniska Kundelek. Tam też odbyły się ciekawe zajęcia. Bezdomne zwierzęta wzbudziły wśród odwiedzających najcieplejsze uczucia i z radością spacerowały pod opieką wzruszonych odwiedzających.
Cała wyprawa została skrzętnie udokumentowana poprzez zdjęcia i filmiki wykonane przy użyciu sprzętu zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości tj, aparatu Canon i kamery cyfrowej Panasonic. #LaboratoriaPrzyszłości
W Międzynarodowym Dniu Języka Ojczystego uczniowie klas IV – VII uczestniczyli w szkolnym konkursie ortograficznym i frazeologicznym. Okazało się, że nie dla wszystkich była to „bułka z masłem”, ale uczestnicy „łamali sobie głowę” no i „masz, babo, placek”- najwyższy wynik z konkursowego dyktanda klas IV – V zdobyła Marlena Młynek, klas VI -VII – Szymon Hołub, a w Szkolnym Konkursie Frazeologicznym dobrą znajomością przysłów i powiedzeń wykazała się Alicja Stafiej. Gratulacje!
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, ustanowiony przez UNESCO w 1999 r., przypomina o różnorodności językowej na świecie, a jednocześnie podkreśla wartość języka w rozwoju dziedzictwa kulturowego. W tym dniu w sposób szczególny pamiętamy o konieczności troski o język ojczysty oraz języki zagrożone i ginące.
Warsztaty dla uczniów klasy VI i VII prowadzone przez doradcę zawodowego Powiatowego Urzędu Pracy w Łańcucie
17 lutego 2023 r., pod kierunkiem pani Małgorzaty Wajdy próbowaliśmy wyszukać zawody, w których być może odnajdziemy się w przyszłości. Chcemy odpowiedzialnie dokonywać wyborów i planować karierę zawodową, uwzględniając własne zasoby oraz informacje na temat rynku pracy i systemu edukacji. Dziękujemy pani Małgorzacie za profesjonalne wsparcie.
Ach, ci kochani Rodzice!
Tłusty czwartek rozpoczyna ostatni tydzień karnawału. Wedle tradycji, w tym dniu dozwolone jest objadanie się. Pamiętając o tym, nasi Rodzice dostarczyli do szkoły całą górę pysznych, puszystych pączków. Dziękujemy!
Pani Justyna Dziedzic, nauczycielka naszej szkoły, zajęła 1. miejsce w największym w Polsce Plebiscycie Edukacyjnym Nowiny 24 na Nauczyciela Przedszkola Roku 2022. 15 lutego 2023 r. odebrała zasłużoną nagrodę. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Każdy, kto ma Walentynkę, chciał złożyć komuś życzenia, lubi kogoś lub ktoś mu się podoba, mógł przygotować kartkę, karnecik czy serduszko i wrzuć do specjalnej skrzynki. 14 lutego Poczta Walentynkowa działała na pełnych obrotach. Samorząd Uczniowski do każdej pocztówki dokładał słodki poczęstunek. Było fantastycznie!
Dziadkowie są zachwycającą mieszanką śmiechu, troskliwych czynów, wspaniałych historii i miłości.
Mieliśmy zaszczyt gościć tych, których tak bardzo kochamy - nasze Babcie i Dziadków. Przygotowaliśmy dla nich wyjątkowe przedstawienie, pełne ciepłych słów, ale i humoru. Złożyliśmy im serdeczne życzenia i podziękowaliśmy za ich serce i trud, wręczając symboliczne upominki. Atmosfera spotkania była naprawdę wyjątkowa - wybrzmiały gromkie brawa, okrzyki zachwytu, radosne śmiechy, popłynęły też łzy wzruszenia. Panie: Danuta Bechta, Zofia Antosz, Justyna Dziedzic i Magdalena Basiak przygotowały niepowtarzalną dekorację i urocze stroje i długo z nami ćwiczyły, żeby wyszło tak pięknie. Dziękujemy :)
Belgijka, "Jedzie pociąg z daleka" i inne przeboje królowały na szkolnym balu. Rodzice przygotowali smakowity poczęstunek. Samorząd Uczniowski zadbał o piękną dekorację i muzykę. Wszyscy cudownie bawiliśmy się do wieczora.
Uczniowie klas IV, V i VI zakończyli pierwsze półrocze wycieczką do rzeszowskiego kina Helios. To zasłużona nagroda za wytrwałą naukę i pracę oraz wyniki uzyskane w klasyfikacji śródrocznej. Organizatorem wyjazdu był pan Damian Lic.
Drogim moim Współpracownikom, wspaniałym Uczniom, fantastycznym Rodzicom, wszystkim Gościom odwiedzającym tę stronę, u progu rozpoczynającego się Nowego Roku, życzę, by światło i ciepło rodzinnej atmosfery, w której spędziliśmy święta nie zgasło wraz z iskrami sylwestrowych fajerwerków. Niech każdy dzień niesie ze sobą zdrowie i pomyślność. Niech nigdy nie zabraknie Wam odwagi i wiary w powodzenie Waszych planów. Z nadzieją i optymizmem patrzcie w przyszłość, a napotykane na swej drodze trudności traktujcie jako okazję do pokazania, na co Was stać. Wszystkim życzę wytrwałości w stawianiu czoła codziennym wyzwaniom, osiągnięcia zamierzonych celów oraz satysfakcji z własnych dokonań. Niech każda chwila Nowego Roku utwierdza Was w przekonaniu, że życie jest piękne. LK
Jasełka, kolędy, życzenia, smakowity poczęstunek, mnóstwo radości i wzajemnej sympatii to tematy, które dzisiaj zapisaliśmy nie w zeszytach, a w naszych sercach.
#LaboratoriaPrzyszłości
Powered by aSc EduPage