A my dzisiaj na wycieczce!
Sukces Natalii
"... jedno wiem na pewno, że Polska i Białobrzegi w moim sercu będą." Tymi słowami kończy swój piękny wiersz Natalia Zwierzchowska, uczennica klasy szóstej, laureatka Gminnego Konkursu Literackiego "Gdy myślę o Ojczyźnie".
Podopieczna pani Jolanty Gromelskiej, autorka utworu "Nasza mała ojczyzna", zajęła III miejsce w organizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Budach Łańcuckich Gminnym Konkursie Literackim. Pracę plastyczną na konkurs "Polska - Mój Dom" przygotowała uczennica klasy piątej, Mariola Nicpoń. Dziewczyny, jesteśmy z Was dumni!
Dzień Guzika
Chociaż przez lata wymyślono różne typy zapięć i zamków, to guziki cały czas nie wychodzą z mody. Ich święto przypada 12 grudnia. Uznaliśmy, że to świetna okazja, by rozwijać naszą kreatywność. Stworzyliśmy guzikowe dzieła i pograliśmy nimi w pchełki. Zabawa była przednia!
Mikołajki
Pani Danuta Bechta obsypała nasze szkolne okna uroczymi płatkami śniegu. Pani Ela z Gabrysią przepięknie udekorowały choinkę. Tym przyjemniej było nam wyglądać św. Mikołaja. Nie mogliśmy się doczekać. Wreszcie dały się słyszeć dzwoneczki i ... Ileż było radości, śmiechu i zabawy! Okazało się, że wszyscy byliśmy grzeczni i zasłużyliśmy na wspaniałe prezenty.
Etap szkolny Konkursu Biblijnego
W poniedziałek, 5 grudnia dwunastu uczniów z klasy V i VI wzięło udziału w szkolnym etapie Konkursu Biblijnego na podstawie Ewangelii wg św. Mateusza i Listów Apostolskich pod hasłem „Wierzę w Kościół Jezusa Chrystusa”. Najwyższą liczbę punktów uzyskały dziewczęta z klasy szóstej: Natalia Zwierzchowska, Kamila Porębna i Julia Wikiera, które awansują do etapu dekanalnego. Gratulujemy! Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni czymś ducha i czymś dla ciała ;)
Ekscytujący mecz i wizyta w McDonald’s
W poniedziałkowy wieczór, 28 listopada uczniowie klas IV - VII wybrali się do Rzeszowa na mecz piątej kolejki Tauron Ligi pomiędzy Developresem a Radomką. Po wizycie w hali Podpromie zaglądnęli na małą przekąskę do restauracji McDonald’s. Organizatorem wycieczki, na której wszyscy świetnie się bawili był pan Damian Lic.
Pani Justyno, gratulujemy!
Pani Justyna Dziedzic, wychowawczyni oddziału przedszkolnego w naszej szkole zajęła I miejsce w powiecie łańcuckim w tegorocznej edycji największego w Polsce plebiscytu edukacyjnego, ogłoszonego przez Nowiny24 w kategorii Nauczyciel Przedszkola Roku.
Z całego serca gratulujemy! Jesteśmy szczęśliwi i dumni, a przede wszystkim przekonani, że to w pełni zasłużone wyróżnienie.
Przystępujemy do realizacji programu
Aktywni Błękitni to szeroko zakrojony projekt edukacyjny dla szkół podstawowych realizowany pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury, Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Ministerstwa Klimatu i Środowiska. Misją programu jest promowanie wiedzy o zrównoważonej gospodarce wodnej, szczególnie w zakresie ochrony środowiska, ochrony przeciwpowodziowej i zapobieganiu skutkom suszy, a także dbałości o wodę i znajomości zasad bezpiecznego korzystania z rekreacji wodnej. Naszym celem jest wykształcenie wśród dzieci i młodzieży poprawnych nawyków i postaw, które wraz z otrzymaną wiedzą, w przyszłości będą mogły wykorzystywać i przekazywać dalej przyczyniając się do ochrony środowiska.
Współzawodnictwo pobudza aktywność uczniów
24 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w dwóch konkursach. Alicja Stafiej z klasy VII reprezentowała nas w Przedmiotowym Konkursie z Języka Polskiego, organizowanym przez KO w Rzeszowie. Jej opiekunką jest pani Anna Krzeszowska-Pańtak.
Do XXIII Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Wielkich Polakach przygotowywał siódmoklasistów ks.Kazimierz Hahn. Najobszerniejszą wiedzą o Ignacym Łukasiewiczu wykazali się: Piotr Mączka, Szymon Hołub i Gabriela Hanus, którzy zakwalifikowali się do kolejnego etapu rywalizacji. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Już dzisiaj uczestnicy zostali nagrodzeni symbolicznymi upominkami, stanowiącymi wyraz uznania za zaangażowanie i trud włożony w przygotowanie.
Bal andrzejkowy
- 1
Andrzejki uznawano niegdyś za jedną z najbardziej zagadkowych nocy w roku, kiedy to starano się uchylić rąbka tajemnicy, dotyczącej przyszłości. Obecnie nie przykładamy już tak dużej wagi do andrzejkowych wróżb, traktując wypadające pod koniec listopada tradycyjne święto jako okazję do zabawy. W środę swój bal miała grupa dzieci młodszych. W czwartkowy wieczór przy dźwiękach ulubionej muzyki tańczyli uczniowie klas starszych. Było cudownie i smacznie!
Światowy Dzień Życzliwości
21 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. 22 listopada - Dzień Kredki, pozwalającej nam wyrazić swoje myśli i uczucia poprzez tworzenie fantazyjnych, kolorowych obrazków. Z kolei, 25 listopada świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia, zabawki, która od 120 lat towarzyszy dzieciom pod każdą szerokością geograficzną. Pani Magdalena Basiak przygotowała z tej okazji szereg ciekawych zabaw dla najmłodszych uczniów.
Intrygujące spotkanie z nietuzinkową osobą
Pani Beato, dziękujemy i zapraszamy ponownie.
3Czwartek, 17 listopada był kolejnym pełnym emocji i wrażeń dniem w szkole. Naszym gościem była pani Beata Krawiec – dziennikarka, animatorka, coach, specjalistka ds. promocji i reklamy, osoba pod każdym względem nieprzeciętna. Po mistrzowsku przeprowadziła niezwykle interesujące spotkanie z grupą młodszą i pierwszorzędne warsztaty dla starszych uczniów. Ich tematyka była wyjątkowo bogata. Koncentrowała się wokół konieczności zdobywania wiedzy, czytania, systematycznego samodoskonalenia, wzmacniania charakteru i samodzielnego myślenia. Wiele uwagi poświęcono bezpieczeństwu fizycznemu, psychicznemu i emocjonalnemu młodych ludzi. Nie zabrakło treści, mających za zadanie kształtowanie postaw, w tym, w szczególności, patriotyzmu. Pani Beata Krawiec bardzo umiejętnie budziła i podsycała ciekawość uczniów, w czym niezrównaną pomocą okazały się różnorodne eksponaty prezentowane podczas zajęć, m.in. kipu, gliniane tabliczki z Iraku, mundury różnych formacji wojskowych, repliki broni i inne. Najmłodsi uczestnicy na pewno długo nie zapomną osobistego spotkania z Kicią Kocią. Starszych, bez wątpienia, zaintrygowały postacie agentki, Krystyny Skarbek i Świętosławy, zwanej Sygrydą Storradą – córki Mieszka I, królowej szwedzkiej, duńskiej, norweskiej i angielskiej. Wszyscy już wiemy, jaką tajemnicę skrywały sumiaste wąsy marszałka Józefa Piłsudskiego.
Ileż było radości z niecodziennych gości!
Henio i Miki - żywe "maskotki" z mięciutkim futerkiem rozpromieniły pochmurny listopadowy dzień.
3Alpaki mają delikatne usposobienie, są cierpliwe i niezwykle przyjazne względem ludzi. Wywołują na naszych twarzach uśmiech od samego patrzenia na nie.
Dwa konkursy rozstrzygnięte
Na spotkaniu całej społeczności szkolnej nagrodziliśmy laureatki Szkolnego Konkursu na Najpiękniejszą Zakładkę do Książki zorganizowanego w dwóch kategoriach wiekowych przez panią Jolantę Gromelską. Za udział w Konkursie na Tytuł Szkolnej Gazetki redagowanej pod okiem pani Wiesławy Bosak nagrodę otrzymał uczeń klasy IV. Gratulujemy!
Narodowe Święto Niepodległości
- 1
11 listopada przypada 104. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach zniewolenia naszego narodu. Uczciliśmy to święto uroczystą akademią, podczas której z dumą odśpiewaliśmy "Mazurka Dąbrowskiego", włączając się do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki "Szkoła do hymnu".
Z wizytą u sąsiadów
W piątek, 4 listopada 2022 r. uczniowie klas I - VII w towarzystwie nauczycieli udali się do Zespołu Szkół im. Adama Mickiewicza w Białobrzegach, gdzie gościł Naukobus z Centrum Nauki Kopernik. Mobilna i interaktywna wystawa pod nazwą „Eksperymentuj!” pozwoliła dzieciakom na naukę poprzez zabawę. Społeczność naszej szkoły mogła nie tylko eksperymentować pod okiem edukatorów, odkrywając zjawiska przyrodnicze, ale również zadawać pytania.
Wywiadówka
Zapraszamy Rodziców uczniów klas I-VII na wywiadówkę, która odbędzie się w poniedziałek,
7 listopada 2022 r. o godzinie 16.30.
Wspominamy tych, którzy odeszli.
"Ciszą cmentarną ukołysani, z dala od życia i znoju, dobiwszy wreszcie cichej przystani, odpoczywają
w pokoju.”
Elżbieta Daniszewska "Zaduszki"
Czytanie dla pokoju
Uczniowie klasy piątej pod opieką pani Jolanty Gromelskiej przygotowali krótkie spotkanie podsumowujące Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, który w tym roku przebiegał pod hasłem "Czytanie dla pokoju". Celem była popularyzacja literatury pokazującej grozę i tragizm wojny, a zarazem pomagającej w kształtowaniu postaw tolerancji oraz wzbudzającej empatię dla ofiar działań wojennych.
Dzień Papieski w naszej szkole
Szóstka uczniów z klasy trzeciej pod opieką pani Zofii Antosz, we współpracy z panią Magdaleną Basiak, zaprezentowała naszej szkolnej społeczności przepiękne i wzruszające przedstawienie z okazji XXII Dnia Papieskiego. Dziękujemy.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie