• Wychowanie do życia w rodzinie to przedmiot przygotowujący młode pokolenie między innymi do życia w rodzinie, samodzielności, organizacji życia rodzinnego. Aby przekazywana wiedza nie była jedynie teorią, w ubiegły wtorek nasza sala lekcyjna zamieniła się w kuchnię pełną przysmaków. W rolę znakomitych kucharzy wcielili się uczniowie klasy 4 i 5.

#laboratoriaprzyszłości

*   *   *

Dzień 14 marca to święto liczby Pi,  jednej z najbardziej inspirujących liczb. Obchodzone jest od ponad 30 lat na całym świecie. Nie mogło zabraknąć świętowania również i w naszej szkole. Na lekcjach matematyki uczniowie poznali ciekawostki o liczbie Pi, rozwiązywali matematyczne zagadki i łamigłówki. Chętni uczniowie pokusili się o zapamiętanie jak największej liczby cyfr z jej rozwinięcia. Bezkonkurencyjna okazała się Julia z klasy VI, która bezbłędnie wyrecytowała 21 cyfr. Uczniowie już czekają na kolejny rok, aby pobić ten rekord. Klasy młodsze odkrywali piękno liczby Pi w barwnych spiralach. Uczniowie klas starszych przedstawili graficzny symbol Ludolfiny poprzez wydruk 3D. Zapoznali się z obsługą drukarki oraz z oprogramowaniem. Gotowe wydruki posłużą jako symboliczne pamiątki z dzisiejszego święta.

#laboratoriaprzyszłości