• #LaboratoriaPrzyszłości to wsparcie finansowe dla szkół podstawowych na nowoczesny sprzęt, który umożliwi rozwój kompetencji przyszłości wśród uczniów!

          • W ramach programu „Laboratoria Przyszłości” szkoła otrzymała wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i  rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.

            Dzięki otrzymanemu wsparciu nasza szkoła została wyposażona w nowoczesny sprzęt podstawowy i dodatkowy z katalogu wyposażenia programu, m.in.:

            - drukarki 3D z akcesoriami (w tym aplikacjami, slicerami, etc.),

            - mikrokontrolery z sensorami, wzmacniaczami, płytkami prototypowymi i innymi akcesoriami,

            - sprzęt do nagrań dla nauki prezentacji swoich osiągnięć (kamery, mikrofony, oświetlenie, greenboard etc.),

            - stacje lutownicze (do mikrokontrolerów),

            - dodatkowe wyposażenie według potrzeb danej szkoły (np. wyposażona w pełni pracownia techniczna; profesjonalne oprogramowanie graficzne w tym do druku 3D)

          • Mamy to!!! Jesteśmy finalistami konkursu międzynarodowego po raz piąty.

          • Już po raz piąty z rzędu jesteśmy w finale międzynarodowego konkursu dla szkół i to na samym czele podium. Nieprawdopodobne ale możliwe! Gratulacje dla zespołu w składzie Ala, Gabrysia, Piotr i Filip. Warszawa, here we come in September 2022 :-) Opiekunem zespołu jest nauczyciel języka angielskiego - dyrektor szkoły. 

          • Uwaga Ziemianie!

          • Już dzisiaj o 14.30 na żywo na YT relacja z połączenia z Samanthą Cristoforetti, astronautką przebywająca na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Spotkanie prowadzone w języku angielskim. Jeśli ktoś z Was jest zainteresowany, link można otrzymać od nauczyciela jezyka angielskiego (dyrektor szkoły). Zapraszam.  Takie mamy znajomości. Jak widać i w kosmosie :-) 

          • O działaniach (z sukcesami) naszej szkoły w zakresie wymiany zagranicznej dzieci i młodzieży....

          • Zachęcamy Państwa do zapoznania się z dokumentem pn. Strategia Rozwoju Gminy Białobrzegi na lata 2023-2032. Wskazano tam naszą szkołę jako przykład organizacji wymiany zagranicznej dzieci i młodzieży - wygrane konkursy międzynarodowe i czynne uczestnictwo w programie współpracy transgranicznej od 2017 roku dla uczniów naszej szkoły (wyjazdy międzynarodowe) oraz nauczyciela języka angielskiego (dyrektor szkoły).  Jako jedyni samodzielnie (bez podmiotów zewnętrznych) w pełni realizowaliśmy to zadanie z sukcesami ( I miejsce w Polsce)  rokrocznie od 2017 roku. Dziękujemy, że nas zauważono. 

          • Zapowiada się tydzień pełen edukacyjno - informacyjnych wydarzeń od 20 do 24 czerwca 2022

          • Zapraszamy na szkolne wydarzenia:

            20.06.2022 - spotkanie z policjantami KPP w Łańcucie (klasy I-III oddział przedszkolny oraz klasy IV-VIII)

            21.06.2022 - Weź przyrodę na przygodę! ( w szkole)

            22.06.2022 - uroczyste dziękczynienie za rok szkolny 2021/2022 w Kościele Parafialnym w Białobrzegach ( o godzinie 9.00) ; Kodowanie bez granic ( w szkole) 

            23.06.2022 - Nie tylko historia kołem się toczy... (w szkole) 

            24.06.2022 - uroczyste zakończenie zajęć edukacyjnych w roku szkolnym 2021/2022 (w szkole) 

          • Podsumowań roku szkolnego 2021/2022 nadchodzi czas

          • Wyniki konkursów przedmiotowych (wiedzowych) na etapie gminnym, powiatowym, wojewódzkim: etap dekanalny Konkursu Biblijnego (marzec 2022 - 3 uczniów) 

            Wyniki konkursów artystycznych:

            Wyniki konkursów sportowych (w ramach zajęć wychowania fizycznego):

            Wyniki konkursów międzynarodowych: 

            Organizacja wydarzeń dla społeczności lokalnej:

            Udział w akcjach charytatywnych: 

            Udział w programach edukacyjnych z inicjatywy uczniów:

            Udział w programach edukacyjnych z inicjatywy nauczycieli: Lekcje nie z tej ziemi (dyrektor szkoły), Lekcje o Funduszach Europejskich VI (dyrektor szkoły), Od grosika do złotówki (nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej) , Leśna Szkoła z klimatem (dyrektor szkoły), Global Money Week (dyrektor szkoły), 

            Udział w festiwalach, przeglądach, warsztatach: European Cooperation Day 2021 - finał Konkursu Międzynarodowego; Zamek Królewski w okresie międzywojennym - konferencja naukowa w formie hybrydowej; Dziedzictwo Kulinarne Kresów w tradycji Świąt Bożego Narodzenia;  Lotniskowe Targi Zawodoznawcze, aktywna powtórka z WAT w Warszawie przed świętem Konstytucji 3 Maja, lekcje pogodowe dla szkół - IMGW Warszawa, 

          • VII Kongres Mediatorów Szkolnych i Rówieśniczych

          • Kilka zdjęć z wczorajszego Kongresu w Rzeszowie. Z Centrum Mediacji jesteśmy od samego początku jego powstania w Rzeszowie - od 2017.  W szkole mamy osobę która ukończyła kwalifikowane szkolenie z zakresu mediacji i konstruowania ugód w sporach karnych, szkolnych, rodzinnych i biznesowych. Zostało tylko przekonać uczniów i rodziców do rozwiązywania sporów za pomocą mediacji na poziomie klasy lub szkoły. To zadanie na nowy rok szkolny. 

          • Lista szkół w Polsce zakwalifikowanych do projektu CN Kopernik i ESERO-Polska. Nasza szkoła na drugim miejscu w kraju.

          • Zakwalifikowane do programu szkoły poniżej. Dzięki Lekcjom nie z tej Ziemi możesz zaprosić do swojej szkoły ekspertów i ekspertki z sektora kosmicznego!

            Nazwa szkoły                       Nazwa miejscowości

            Szkoła Podstawowa nr 8 im. Emilii Plater      Piotrków Trybunalski

            Szkoła Podstawowa Nr 1 w Białobrzegach     Białobrzegi

            Szkoła Podstawowa im. Maryi z Nazaretu Kielce

            Szkoła Podstawowa nr 1 Ciechocinek

            Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego Dębice

            Szkoła podstawowa w Sielcu Sielec

            Szkoła Podstawowa Krzysztofa Augustyniaka Łódź

            Zespół Szkolno Przedszkolny w Słodkowie Słodków

            Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza Maszewo

            Szkoła Podstawowa „AZYMUT” Mosty

            Zespół Szkolno Przedszkolny Kamień Krajeński

            Szkoła podstawowa w im K S Wyszyńskiego Kraśniczyn

            Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego Dębice

            Szkoła podstawowa w Leśniowicach Leśniowice

            II LO Olesnica

            Zespół Szkolno-przedszkolny w Sienne jSienna

            Szkoła Podstawowa im. św. Jadwigi Królowej w Kamieniu Prusinie Kamień

            Zespół Szkół Ogólnokształcących Włoszakowice

            Szkoła podstawowa w Sielcu Sielec

            Szkoła podstawowa w Krasniczynie Kraśniczyn

            Szkoła Podstawowa w Baniosze Baniocha

            Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr VIII w Opolu Opole

            3 LO Gdynia Gdynia

          • W tym tygodniu zajęcia on line - zajęcia zorganizowane przez szkolnego doradcę zawodowego

          • Plan zajęć on line od 6.06.2022 do 10.06.2022:

            1. 7.06.2022; uczniowie klas IV i V; godz. 12.00-12.45; Eksperci z Centrum Meteorologicznej Osłony Kraju, Agnieszka Harasimowicz (ekspert i starszy synoptyk) oraz Mateusz Barczyk (z-ca Dyrektora Centrum MOK) opowiedzą, jak zorganizowana jest w naszym kraju służba prognoz meteorologicznych, na czym polega praca synoptyka, kto może zostać specjalistą od prognozowania pogody, jakie są blaski i cienie tego zawodu.

            2. 8.06.2022; uczniowie z klas IV, VI, VIII; godz. 9.00-10.00; Lekcje nie z tej ziemi - Centrum Nauki Kopernik oraz ESERO Polska; prowadzący dr Agata Kołodziejczyk opowie o zawodach przyszłości oraz oprowadzi nas po centrum szkolenia astronautów. UWAGA! ZAJĘCIA PROWADZONE W SYSTEMI DWUJĘZYCZNYM - PO POLSKU I PO ANGIELSKU 

            3. 10.06.2022; uczniowie z klas IV, V, VI, VIII ; godz. 8.00-9.00 ; dr Jakub Bochiński, kierownik projektów kosmicznych, astronom i odkrywca kilkunastu nowych planet poza Układem Słonecznym. Temat spotkania „Jak oczyścić naszą orbitę?” W którym momencie liczba satelitów przekroczy „liczbę krytyczną”? Ile satelitów jest dziś na orbicie? Czy przekroczyliśmy już tę liczbę? Co możemy zrobić aby ocalić naszą orbitę? A może już na to za późno? W trakcie spotkania nawiążemy do „Space Debris Mitigation Guidelines” NASA oraz polskich projektów przyczyniających się do zmniejszenia liczby śmieci kosmicznych.