• Czytanie dla pokoju

• Uczniowie klasy piątej pod opieką pani Jolanty Gromelskiej przygotowali krótkie spotkanie podsumowujące Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, który w tym roku przebiegał pod hasłem "Czytanie dla pokoju". Celem była popularyzacja literatury pokazującej grozę i tragizm wojny, a zarazem pomagającej w kształtowaniu postaw tolerancji oraz wzbudzającej empatię dla ofiar działań wojennych.

• Dzień Papieski w naszej szkole

• Szóstka uczniów z klasy trzeciej pod opieką pani Zofii Antosz, we współpracy z panią Magdaleną Basiak, zaprezentowała naszej szkolnej społeczności przepiękne i wzruszające przedstawienie z okazji XXII Dnia Papieskiego. Dziękujemy.

• Gazetka szkolna

• Nasza szkolna gazetka nie ma jeszcze tytułu. Może właśnie Twój pomysł okaże się najlepszy.  Weź udział w konkursie i wygraj nagrodę. Szczegóły w zakładce "Gazetka szkolna"  ↑

• Ależ było uroczyście!

• W przeddzień Święta Edukacji Narodowej najmłodsi członkowie naszej szkolnej spoleczności złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na przedszkolaka i na ucznia. Z tej okazji mieliśmy możliwość obejrzenia pięknych i wzruszających dziecięcych występów.

• Nasze dziewczęta w dniu swojego święta

• Międzynarodowy Dzień Dziewczynek  to święto przypadające co roku 11 października. Święto niezwykle ważne, bo zwracające uwagę na istotne problemy społeczne, jak trudności z dostępem do kompletnej edukacji czy przemoc, z jakimi zmagają się dziewczynki w różnych miejscach na świecie. W roku 2022 jego hasło przewodnie brzmi: "Nasz czas jest teraz – nasze prawa, nasza przyszłość".

• Kalendarz świąt nietypowych

• Kalendarz świąt nietypowych to zbiór wszystkich dziwnych świąt, które nie znalazły swojego miejsca w tradycyjnym kalendarzu. Często tam zaglądamy ;)

10 października przypada coroczne święto miłośników planszówek. My też pograliśmy na zajęciach pozalekcyjnych. 24 października, w Światowym Dniu Origami, składaliśmy papier zgodnie z japońską sztuką.

• Międzynarodowy Dzień Mediacji - trzeci czwartek października

• Sukces naszej uczennicy w konkursie na plakat promujący Międzynarodowy Dzień Mediacji

Plakat Marleny Młynek, uczennicy klasy V, znalazł się wśród 12 najlepszych prac wybranych przez jury pod przewodnictwem wiceministra sprawiedliwości w konkursie przeznaczonym dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Jego celem była pomoc w upowszechnieniu wiedzy na temat mediacji i zachęta do korzystania z niej. Organizatorem przedsięwzięcia jest Ministerstwo Sprawiedliwości.

Marlenie serdecznie gratulujemy i dziękujemy za pracę włożoną w wykonanie projeku oraz godne reprezentowanie naszej szkoły.

• Wyjątkowy portret  Józefa Wybickiego

• 29 września br. obchodziliśmy 275. rocznicę urodzin Józefa Wybickiego, autora „Pieśni Legionów Polskich we Włoszech". Utwór po raz pierwszy wykonano 225 lat temu. Natomiast, przed 95 laty  „Mazurek Dąbrowskiego” ustanowiono polskim hymnem państwowym. Ten zbieg okrągłych rocznic sprawił, że Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, przekonany o wyjątkowym znaczeniu jego dorobku,  ustanowił rok  2022 r. rokiem Józefa Wybickiego.

W ramach wychowania patriotycznego i obywatelskiego, uczniowie naszej szkoły stworzyli wiele wyjątkowych prac, starając się uchwycić kredką jak najwięcej szczegółów na realistycznym portrecie tego wybitnego Polaka. Inicjatorką i organizatorką konkursu plastycznego była pani Danuta Bechta.

Wystawa pięknych rysunków zdobi nasz szkolny hol, przypominając postać twórcy jednego z naszych symboli narodowych. Młodzi artyści, autorzy wyróżnionych prac, otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.

I miejsce - Michał Socha kl. VI

II miejsce - Marlena Młynek kl. V