• Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych

• Działając na podstawie § 5 ust.3 Rozporządzenia MEN z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego, informuję, że dodatkowymi dniami  wolnymi od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Białobrzegach  w  roku szkolnym 2022/23 będą: 31 października 2022 r(poniedziałek), 2 maja 2023 r. (wtorek)23 – 25 maja 2023 r. (wtorek, środa, czwartek), 9 czerwca 2023r. (piątek),16 czerwca 2023 r. (piątek),22 czerwca 2023 r. (czwartek)

• 77

• O 77 nowych książek wzbogaciła się nasza szkolna biblioteka w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

• Dress code na najbliższe dni :)

• Za nami Międzynarodowy Dzień Kropki – święto kreatywności, odwagi i zabawy. Przed nami pierwszy dzień jesieni - piątek, 23 września. W poniedziałek, 26 września natomiast obchodzić będziemy Europejski Dzień Języków, którego celem jest zachęcenie do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej. Pamiętajmy o umownym stroju na te dni :) W piątek - kolory jesieni, w poniedziałek - barwy narodowe wylosowanych krajów.

• GOKiCZ zaprasza na zajęcia

• Drodzy Rodzice i Uczniowie!
            Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Białobrzegach zachęca do zapisów na zajęcia stałe, które będą realizowane już od października w ramach nowej oferty. Jest to szansa dla uczniów, którzy chcieliby systematycznie rozwijać swoje pasje, szlifować artystyczne talenty, a także w sposób kreatywny i wartościowy spędzać wolny czas. Dzieci zapisywane są przez rodziców, a warunkiem jest wypełnienie dokumentów osobiście, w budynku GOKiCz w Białobrzegach.

Więcej szczegółów na poniższym plakacie oraz na stronie internetowej:
            Link do strony: https://www.gokicz.eu/pl/2022/09/15/propozycja-zajec-stalych-2022-2023/

Zapraszamy!

• My też czytaliśmy

• Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XI edycji Narodowego Czytania odbywającego się pod patronatem Prezydenta RP. Tym razem odczytaliśmy wybrane ballady Adama Mickiewicza z wydanego w 1822 roku tomu poezji (w oryginale poezyj) Ballady i Romanse: Pierwiosnek, Pani Twardowska, Romantyczność oraz Świteź. Poetyckie spotkanie przygotowali uczniowie klasy VII wraz z wychowawczynią, a do wspólnego czytania zaprosili Panią Dyrektor, przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego oraz nauczycieli pierwszego i drugiego etapu edukacyjnego. Z pewnością wspólnie czytać będziemy i za rok.