• Majowe święta

• ​​​​Za nami trzy daty, które są szczególnie ważne w historii naszej ojczyzny: 1 maja - Święto Pracy, 2 maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, 3 maja - rocznica uchwalenia Konstytucji.

Z tej okazji pięknie udekorowaliśmu szkołę i przygotowaliśmy uroczystą akademię.

• Dzień Ziemi

• „Zainwestuj w naszą planetę” - to hasło przewodnie tegorocznych obchodów Dnia Ziemi.

Uczniowie naszej szkoły przygotowali wyjątkowy spektakl poświęcony trosce o kruchy ekosystem błękitnej planety. Alicja z klasy VII opracowała interesującą prezentację, w której zawarła tematykę piękna ziemskich krajobrazów, degradacji środowiska oraz konieczności podejmowania wysiłku, celem jego ochrony. Wskazała postawy i pomysły na wspieranie natury. Dziewczęta i chłopcy z klasy VI przedstawili proekologiczne scenki. Całość uświetniono pięknymi piosenkami.

• Odpowiedzialność prawna

• Nikt nie może usprawiedliwić swoich działań lub zaniechań tym, że nie zna przepisów prawa. Dlatego prawo watro i trzeba znać.

We wtorek, 25 kwietnia 2023 r. uczniowie klas IV - VII uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Łańcucie, którego celem było podniesienie wiedzy i świadomości prawnej wśród młodzieży naszej szkoły. Aspirant Adrian Panek bardzo szeroko omówił  zasady odpowiedzialności nieletnich. Wiele uwagi poświęcił przejawom demoralizacji oraz czynom zabronionym, popierając teorię licznymi przykładami. W sposób szczególny skupił się na zagrożeniach płynących z Internetu oraz cyberprzemocy, przestrzegając młodych ludzi przed agresją elektroniczną.

• Modernizacja boiska

• Pogodne dni umożliwiły wykonanie niezbędnych prac na szkolnym boisku. Jeśli pozwolimy, by trawa dobrze się ukorzeniła i zazieleniła na wyrównanej nawierzchni, będziemy mogli bezpiecznie i z radością korzystać z boiska do piłki nożnej. Przy naszej szkole ma również powstać skocznia w dal.

• Czy używasz monotlenku diwodoru?

• To i wiele innych zaskakujących pytań padło podczas niecodziennej lekcji przyrody.

18 kwietnia 2023 r. podekscytowani uczniowie klas IV - VII uczestniczyli w pokazach fizyczno - chemicznych, przygotowanych przez Grupę Zaelektryzowani. Te ciekawe zajęcia unaoczniły szereg zjawisk często opisywanych w podręcznikach.

• Warsztaty historyczno - literackie

• 14 kwietnia 2023 r. mieliśmy przyjemność ponownie gościć w naszej szkole panią Beatę Krawiec, która we współpracy z panią Agatą Puczkowską z GOKiCz przeprowadziła trzygodzinne warsztaty historyczno-literackie. Uczniowie klas V,VI i VII zapoznali się z historią dworku w Białobrzegach i z zaciekawieniem wysłuchali legendy o Stanisławie „Diable” Stadnickim, autorstwa pani Beaty Krawiec. Następnie, pod jej kierownictwem, sami podjęli próbę napisania legendy oraz wykonali ilustracje do powstającego utworu. Bohaterami wspólnie stworzonego opowiadania były zarówno postacie historyczne, jak i młodzież z białobrzeskiej Jedynki. Wydarzenia w nim opisane działy się w najbliższej okolicy.

• Listy dzieci przyjętych do szkoły

• W piątek, 14 kwietnia 2023 r. zostały podane do publicznej wiadomości listy dzieci przyjętych do oddziału przedszkolnego oraz do klasy I tutejszej szkoły. Listy są wywieszone w holu przy dolnym wejściu do budynku.

• Listy dzieci zakwalifikowanych do przyjęcia do SP1

•

We wtorek, 4 kwietnia 2023 r. zostały podane do publicznej wiadomości listy dzieci zakwalifikowanych do przyjęcia do oddziału przedszkolnego oraz do klasy I tutejszej szkoły. Listy są wywieszone w holu przy dolnym wejściu do budynku.

Zgodnie z obowiązującymi zasadami, rodzice dzieci zakwalifikowanych do przyjęcia do oddziału przedszkolnego oraz klasy I, którzy podjęli ostateczną decyzję, że ich dziecko będzie uczęszczało właśnie do naszej szkoły, powinni złożyć pisemne potwierdzenie woli przyjęcia dziecka w terminie 5 – 12 kwietnia 2023 r. Nazwiska dzieci, których rodzice złożą potwierdzenie woli przyjęcia, znajdą się na listach dzieci przyjętych do szkoły, które zostaną podane do publicznej wiadomości 14 kwietnia 2023 r.

Gotowy druk potwierdzenia woli przyjęcia można pobrać ze szkolnej strony internetowej.

Potwierdzenie_woli_przyjecia_.pdf