• Wyróżnienie dla Damiana

• Uczeń klasy VII przygotował przepiękną pracę na konkurs plastyczny "Lawendowa pisanka" zorganizowany przez Centrum Medyczne w Łańcucie.

• Profilaktyka pierwszorzędowa

• "Lepiej zapobiegać niż leczyć".​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

28 marca 2023 r. trenerzy z Centrum Szkoleniowo - Terapeutycznego SELF z Rzeszowa przeprowadzili warsztatowe zajęcia profilaktyczno-wychowawcze dla uczniów klasy IV, V, VI i VII naszej szkoły.

• Rekolekcje wielkopostne

• 21 i 22 marca 2023 r. wspólnie z koleżankami i kolegami ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Adama Mickiewicza w Białobrzegach uczestniczyliśmy w rekolekcjach wielkopostnych. Prowadził je dla nas ks. Piotr Długi, wikariusz z Parafii p.w. św. Józefa w Łańcucie. Był to szczególny czas, który pozwolił nam lepiej i głębiej przygotować się do Świąt Wielkanocnych.

• Dzień bez plecaka

• Dzisiaj, w jednym z pierwszych wiosennych dni, daliśmy upust naszej pomysłowości. Przynieśliśmy przybore szkolne i podręczniki w niecodziennych teczkach. :)

• Światowy Dzień Wody

• Święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992 jest obchodzone corocznie 22 marca.

Nasza szkoła  zdobyła wyróżnienie w wojewódzkim konkursie, w ramach realizowanego   programu „Aktywni Błękitni – Szkoła Przyjazna Wodzie”. Konkurs polegał na przygotowaniu gazetki ściennej na temat zasobów wodnych w Polsce i na świecie. Celem programu i konkursu było podniesienie świadomości uczniów na temat zagadnień związanych z ochroną przeciwpowodziową, zapobieganiem skutkom suszy, zrównoważonym korzystaniem z zasobów wodnych, ochroną wód śródlądowych i morskich. Znaleźliśmy się w zacnym gronie wyróżnionych spośród 250 uczniów biorących udział w konkursie w kategorii - merytoryka. Nasi uczniowie wraz z  koordynatorami projektu, paniami Elżbietą Masłoń i Wiesławą Bosak, zostali docenieni za merytoryczne i  ciekawe  przedstawienie tematu. Wykazali się wiedzą, pomysłowością  i kreatywnością. Gratulujemy!

• Dzień Patrona Szkoły

• 24 marca obchodziliśmy święto naszej szkoły. Była to świetna okazja do przypomnienia sobie zasług bohatera dwóch kontynentów, Tadeusza Kościuszki, który jest patronem SP1. Uczniowie klas V i VI pod okiem pań Wiesławy Bosak i Magdaleny Basiak przygotowali wyjątkowo uroczystą i bogatą w treści akademię. Dziękujemy!

• Żegnamy zimę, witamy wiosnę :)

• Marzanna jednoznacznie kojarzy się nam z pierwszym dniem wiosny.

Dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowały kukłę marzanny wykonaną ze słomy, płótna i licznych ozdób. Zgodnie z tradycją, w ramach spaceru, obnosiły ją po okolicy, żegnając w ten sposób zimę.

• Spektakl teatralny

• 13 marca dzieci z grupy przedszkolnej oraz z klasy  pierwszej i trzeciej uczestniczyły w wyjeździe do Miejskiego Domu Kultury w Przeworsku. Odbył się tam spektakl przygotowany przez aktorów z Łodzi. Przedstawienie pt. "Przygody zazdrosnego Liliputka" spotkało się z ogromnym entuzjazmem najmłodszych widzów.

• Dzień Liczby Pi

• Ta data nie jest przypadkowa. Wybrano ją z powodu skojarzenia z pierwszymi cyframi rozszerzenia dziesiętnego liczby π, jako że data „14 marca” zapisywana jest w USA jako „3.14”

W naszej szkole Tydzień Matematyki w pełni. Codziennie odbywają się konkursy i zabawy logiczne. Na zwycięzców czekają nagrody.

• Sukces Kamili w Konkursie Biblijnym

• Trzy uczennice klasy VI reprezentowały naszą szkołę w II etapie Konkursu Biblijnego  na podstawie Ewangelii wg św. Mateusza i Listów Apostolskich „Wierzę w Kościół Jezusa Chrystusa”, który odbył się w 6 marca 2023 r. w Szkole Podstawowej Nr 4 w Łańcucie. Dziewczynki przygotowywały się pod okiem ks.Kazimierza Hahna. Z radością i dumą przyjęliśmy wiadomość o tym, że jedna z nich, Kamila Porębna, zajęła pierwsze miejsce na etapie dekanalnym Łańcut II i awansowała do etapu diecezjalnego w Przemyślu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Wiosna już tuż, tuż!

• Wraz z początkiem marca na naszych szkolnych oknach stopniały koronkowe śnieżynki. Zastąpiły je przepiękne, misternie wycięte kwiaty. Aż czuć wiosnę w każdej sali i na korytarzach. Razem z nią zbliża się Dzień Kobiet. Pamiętajcie, Panie i Panienki, 8 marca ubieramy sukienki!

• Bądź EKO! Segreguj!

• W piątek, 3 marca 2023 r. gościliśmy pana Grzegorza Tarnowskiego, który przeprowadził spotkanie informacyjne dla uczniów klas IV - VII z zakresu zwiększenia świadomości prawidłowego sposobu postępowania z odpadami i ich segregowania oraz wdrażania postaw ekologicznych.

• Doskonalimy się kulinarnie

• We czwartek w całej szkole pachniało lekkimi, chrupiącymi goframi, które przygotowała klasa VII pod opieką swojej wychowawczyni. Jedliśmy je z dżemem, owocami i bitą śmietaną. Mniam! W piątek w kuchni królowała klasa VI, która wraz z panią Magdą  zajęła się przyrządzaniem smacznych i zdrowych tostów. Pycha! Na tym nie koniec. W przyszłym tygodniu do akcji wkraczają kolejne oddziały. Już nam ślinka cieknie na poniedziałkowe smoothie czwartaków i inne rarytasy.

#laboratoriaprzyszłości