• Do siego roku!

• Drogim moim Współpracownikom, wspaniałym Uczniom, fantastycznym Rodzicom, wszystkim Gościom odwiedzającym tę stronę, u progu rozpoczynającego się Nowego Roku, życzę, by światło i ciepło rodzinnej atmosfery, w której spędziliśmy święta nie zgasło wraz z iskrami sylwestrowych fajerwerków. Niech każdy dzień niesie ze sobą zdrowie i pomyślność. Niech nigdy nie zabraknie Wam odwagi i wiary w powodzenie Waszych planów. Z nadzieją i optymizmem patrzcie w przyszłość, a napotykane na swej drodze trudności traktujcie jako okazję do pokazania, na co Was stać. Wszystkim życzę wytrwałości w stawianiu czoła codziennym wyzwaniom, osiągnięcia zamierzonych celów oraz satysfakcji z własnych dokonań. Niech każda chwila Nowego Roku utwierdza Was w przekonaniu, że życie jest piękne.   LK

• W ciepłej, rodzinnej atmosferze

• Jasełka, kolędy, życzenia, smakowity poczęstunek, mnóstwo radości i wzajemnej sympatii to tematy, które dzisiaj zapisaliśmy nie w zeszytach, a w naszych sercach.

• Sukces Natalii

• "... jedno wiem na pewno, że Polska i Białobrzegi w moim sercu będą." Tymi słowami kończy swój piękny wiersz Natalia Zwierzchowska, uczennica klasy szóstej, laureatka Gminnego Konkursu Literackiego "Gdy myślę o Ojczyźnie".

Podopieczna pani Jolanty Gromelskiej, autorka utworu "Nasza mała ojczyzna", zajęła III miejsce w organizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Budach Łańcuckich Gminnym Konkursie Literackim. Pracę plastyczną na konkurs "Polska - Mój Dom" przygotowała uczennica klasy piątej, Mariola Nicpoń. Dziewczyny, jesteśmy z Was dumni!

• Dzień Guzika

• Chociaż przez lata wymyślono różne typy zapięć i zamków, to guziki cały czas nie wychodzą z mody.  Ich święto przypada  12 grudnia. Uznaliśmy, że to świetna okazja, by rozwijać naszą kreatywność. Stworzyliśmy guzikowe dzieła i pograliśmy nimi w pchełki. Zabawa była przednia!

• Mikołajki

• Pani Danuta Bechta obsypała nasze szkolne okna uroczymi płatkami śniegu. Pani Ela z Gabrysią przepięknie udekorowały choinkę. Tym przyjemniej było nam wyglądać św. Mikołaja. Nie mogliśmy się doczekać. Wreszcie dały się słyszeć dzwoneczki i ... Ileż było radości, śmiechu i zabawy!  Okazało się, że wszyscy byliśmy grzeczni i zasłużyliśmy na wspaniałe prezenty.