• Pszczółki na medal

• 30 maja 2023 r. trzynastoosobowy rój pszczółek z oddziału przedszkolnego, pod opieką swojej królowej pszczół, pani Justyny Dziedzic, wziął udział w Białobrzeskiej Przedszkoladzie.

Aura była sprzyjająca, dopisywał dobry humor, a organizatorzy dołożyli wielu starań, by wszyscy dobrze się bawili. Sportowa rywalizacja przebiegała w różnych konkurencjach, wymagających sprawności, skoczności, celności i szybkości. Daliśmy radę! Zmęczeni, ale zadowoleni, z madalami na szyi wróciliśmy do szkoły.

• Poranny rozruch i aktywne przerwy

• Z przytupem wkraczamy w  #MOVEWeekPoland

Już kilka minut aktywności fizycznej pobudza mózg do pracy, dzięki czemu łatwiej jest się skupić i zapamiętywać. Mając tę świadomość, postanowiliśmy wykorzystać przygotowany przez Akademię Krokieta i Lamy Plan Aktywnych Przerw. Dzięki zaangażowaniu pana Marcina Juchy i pani Justyny Dziedzic wzbogaciliśmy go o dodatkowe elementy. W pięknym majowym słońcu przetańczyliśmy na szkolnym podwórku po dwie przerwy w dwa ostatnie poniedziałki maja.

#edukacjawruchu @International Sport and Culture Association

• Przyłączamy się!

• MOVE Week to coroczne globalne wydarzenie, które promuje korzyści płynące z aktywnego stylu życia oraz regularnego uprawiania sportu i aktywności fizycznej. Przez cały tydzień na terenie Europy będą odbywały się wydarzenia sportowe, których głównym celem jest promowanie różnych form ruchu i zdrowego stylu życia.

• Wycieczka do Miasta Soli

• Mimo, iż pogoda nas nie rozpieszczała, bawiliśmy się świetnie.

Uczniowie klas starszych wraz z wychowawcami postanowili w tym roku odwiedzić kopalnię soli w Bochni oraz czternastowieczną rezydencję obronną w Wiśniczu. Taki plan sprawił, że deszcz i chłód nie popsuły humoru uczestnikom szkolnej wycieczki. Z dużym zainteresowaniem przemierzyli turystyczną trasę z ekspozycją multimedialną, podziwiając komory solne i wykute w soli kaplice. Równie ciekawy okazał się Zamek Wiśnicz z czterema wieżami. Bastion VR, przedstawiający odległą historię przy pomocy najnowszych technologii dostarczył ogromu frajdy, łącząc ekscytującą zabawę z informacją o przeszłości. Wizyta w McDonald's stanowiła przyjemne dopełnienie całości.

• Pierwsza Komunia Święta

• "Naucz się dziwić w kościele, że Hostia Najświętsza tak mała, że w dłonie by ją schowała najniższa dziewczynka w bieli, a rzesza przed nią upada, rozpłacze się, spowiada ..." ks. Jan Twardowski

Wielką radością dla naszej szkolnej społeczności była Pierwsza Komunia Święta Emilii, Mai, Nikoli oraz Jasia, Krystiana i Michała. Uroczystość odbyła się 14 maja 2023 r. w Kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Białobrzegach. Z tej okazji, z inicjatywy ks. Kazimierza Hahna, przy zaangażowaniu pani Anny Mac, trzecioklasiści mogli uczestniczyć w przygotowaniu własnych okolicznościowych pamiątek metodą druku 3D z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.

• Kamila finalistką Konkursu Biblijnego

• Udział w Konkursie Biblijnym na podstawie Ewangelii wg św. Mateusza i Listów Apostolskich „Wierzę w Kościół Jezusa Chrystusa” wymagał niemałego zaangażowania i ogromu pracy. Przy wsparciu ks. Kazimierza Hahna, Kamila rzetelnie studiowała wskazane treści, przygotowując się do kolejnych etapów: szkolnego, dekanalnego i diecezjalnego. Dzięki swojej skrupulatności oraz mądremu ukierunkowaniu ze strony katechety, uczennica klasy VI plasowała się w ścisłej czołówce na każdym szczeblu. Gratulujemy! Jesteśmy dumni i cieszymy się, że nasza szkoła była tak godnie reprezentowana.

• Brawo Piotrek!

• Piotr Mączka, uczeń klasy VII, zajął III miejsce w Gminnym Konkursie Ekologicznym "Zielona Energia dla Ziemi". Uczestnicząc w I Gminnym Konkursie Matematycznym dla klas VII szkół podstawowych "Matematyka się liczy" również uplasował się na III miejscu, natomiast w  VIII Międzyszkolnym Turnieju Szachowym na miejscu  II.  Gratulacje!

• Moja, Twoja, Nasza Biblioteka!

• Pod takim hasłem obchodzony jest XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, przypadający na 8 - 15 maja 2023 r.

Z tej okazji mieliśmy przyjemność gościć panią Agatę Puczkowską, Starszego Bibliotekarza z Biblioteki GOKiCz w Białobrzegach, która przeprowadziła  wartościowe i inspirujące zajęcia dla młodszej grupy naszych uczniów oraz obdarowała ich pamiątkowymi zakładkami. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały "Legendę o Skarbniku" w magicznym drewnianym teatrzyku Kamishibai. Zaciekawiła ich również książka autorstwa Erica Carle pt. "Bardzo głodna gąsienica", na podstawie której wykonały przepiękne prace plastyczne.