• Świetlicowa jesień jest kolorowa i piękna 🍂🌞🍁

          • Jesień już na dobre rozgościła się wokół nas – w sadzie, w parku, w lesie, a nawet w naszej świetlicy. 

            Kto powiedział, że jesień jest smutna,
            Że ma kolor szarego płótna,
            Że jej prawie nie widać we mgle?
            Kto to wszystko powiedział?
            Ja nie!
            Dla mnie jesień to pora wesoła,
            Roześmiana i gwarna jak szkoła!
            Lśniąca skórką kasztana na trawie,
            W odlot ptaka wpatrzona ciekawie.
            Jesień – roztargniona malarka
            Gubi farby po lasach i parkach,
            A ja biegam wciąż za nią z ochotą
            I znajduję
            brąz, czerwień i złoto!
                                                       
            Marek Głogowski "Pora wesoła"

          • Konkurs fotograficzny rozstrzygnięty!

          • Tegoroczne obchody Dnia Krajobrazu były okazją do promowania wartości krajobrazów towarzyszących codziennemu życiu każdego z nas. Panie Elżbieta Masłoń i Justyna Kukulska zorganizowały konkurs fotograficzny dla uczniów naszej szkoły.

            Perłami lokalnego krajobrazu są najdrobniejsze jego elementy - pojedyncze drzewa, przydrożne kapliczki, a także większe powierzchnie takie, jak budynki czy otaczająca nas przyroda, które uczniowie uwiecznili na konkursowych zdjęciach. O wyborze najpiękniejszych z nich zdecydowała cała społeczność szkolna. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie. Zwyciężczyniom gratulujemy!

          • Składać każdy może

          • Celebrując Światowy Dzień Origami, tworzyliśmy czapeczki, łódki, wiatraczki, sukienki, pieski, kaczuszki, pudełeczka i inne kształty. Samorząd Uczniowski ogłosił z tej okazji konkurs, który rozstrzygnieto i uczestników nagrodzono w dniu 10 listopada 2023 r.

            Sztuka składania papieru wywodzi się z Japonii, gdzie ceniona jest do tego stopnia, że stanowi obowiązkowy przedmiot w szkole. Nic dziwnego, świetnie rozwija umiejętności manualne, myślenie przestrzenne, wyobraźnię i umiejętność koncentracji. Według Japończyków, origami ma wyraźny wpływ na rozwój umiejętności matematycznych i analitycznych ludzkiego mózgu. 

          • Alicja z wyróżnieniem

          • Fundacja Instytut Regionalny w ramach zadania „Fredro w Bieszczadach i w Beskidzie Niskim” dofinansowanego z budżetu Województwa Podkarpackiego zorganizowała konkurs plastyczny „Twórczość Aleksandra Fredry", na który nadesłano 172 prace​.​​​

            Komisja konkursowa oceniła je wszystkie zgodnie z Regulaminem, wyłaniając troje zwycięzców i pięcioro wyróżnionych. Nasza uczennica, Alicja Stafiej, autorka pięknej pracy, znalazła się wśród nich. Jesteśmy dumni. Ali gratulujemy!

          • Czy znasz słowo "deklamacja"?

          • Jesień to podobno ulubiona pora roku poetów.

            Trwa Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, który w 2023 roku przebiega pod hasłem „Tu kwitnie wyobraźnia”. Z tej okazji, organizujemy dla naszych uczniów konkurs z nagrodami, który odbywać się będzie w nastrojowej, jesiennej atmosferze. Wiersze można wybrać samodzielnie lub skorzystać z sugestii pani Justyny Dziedzic, organizatorki wydarzenia. Zapraszamy!

          • XXIII Dzień Papieski

          • Dokładnie 45 lat temu, 16 października 1978 r. Polak, Karol Wojtyła został wybrany na papieża, przyjmujac imię Jan Paweł II.​​​​​​​

            Od roku 2001 obchodzony jest Dzień Papieski, jako wyraz wdzięczności i łączności duchowej z Ojcem Świętym, Janem Pawłem II i promocji jego nauczania. Rokrocznie akcentujemy to święto również w naszej szkole. Z tej okazji, w bieżącym roku ks. Kazimierz Hahn przygotował wartościowe spotkanie, w ramach którego uczniowie klas I - VIII obejrzeli ciekawy film pt. "Jan Paweł II: Historia papieża Polaka". Ksiądz omówił wyeksponowaną flagę papieską z herbem Jana Pawła II, a dziewczęta odczytały słowa Ojca Świętego o dzieciach. Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani pamiątkowymi naklejkami z wizerunkiem papieża.

          • Za serce, uśmiech i dobre słowo ...

          • Wdzięczność jest kwiatem, który nigdy nie więdnie.

            Szkolne obchody Dnia Edukacji Narodowej stały się okazją do podziękowań, składanych na ręce pracowników szkoły przez uczniów i ich rodziców oraz życzeń zdrowia i radości z wykonywanej pracy. Pani dyrektor również podziękowała wszystkim swoim współpracownikom za zaangażowanie i codzienny trud, wręczając symboliczne nagrody najbardziej zasłużonym. Wśród nagrodzonych znalazła się pani Elżbieta Marcinek i pięcioro nauczycieli.

          • Wspólnie uczyć się jest miło

          • Uroczyste wejście przedszkolaków i pierwszoklasistów do szkolnej rodziny przygotowały panie Justyna Dziedzic i Karolina Piekarz we współpracy z panią Ewą Augustyn.

            Trochę historii KEN, wyśpiewane piękne życzenia dla nauczycieli, zachwycająca część artystyczna w wykonaniu najmłodszych, wzruszający moment ślubowania w obecności rodziców i podniosłe pasowanie na przedszkolaka i na ucznia złożyły się na obchody Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole.

          • Spotkanie z panią leśnik

          • Dziękujemy za fascynujące zajęcia i upominki   :)

            W środę, 11 października,  mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole panią Dominikę z Nadleśnictwa w Leżajsku, która przeprowadziła bardzo interesującą lekcję przyrody dla najmłodszych uczniów. Niektóre ciekawostki zaskoczyły również dorosłych. Czy wiecie, w jaki sposób lis poluje na jeże? Sprytnie i przebiegle, jak na rudaska przystało. Na zakończenie zajęć, wszyscy uczestnicy otrzymali prezenty. Inicjatorką spotkania była pani Karolina Piekarz.

          • Doniosła rocznica

          • 14 października 1773 r. została powołana Komisja nad Edukacją Młodzi Szlacheckiej Dozór Mająca.​​​​​​​

            We wtorek, 10 października dziesięcioosobowa delegacja uczniów naszej szkoły wraz z dyrektorem uczestniczyła w gminnych obchodach 250. rocznicy powołania KEN, których organizatorem była społeczność Szkoły Podstawowej w Woli Dalszej, noszącej imię Komisji Edukacji Narodowej. U nas świętować będziemy w najbliższy piątek, kiedy to przedszkolaki i uczniowie klasy pierwszej złożą ślubowanie i zostaną pasowani. Czeka już piękna dekoracja, przygotowana przez panie Danutę Bechtę, Justynę Dziedzic i Karolinę Piekarz oraz legitymacje szkolne.

          • Podkarpacki Kongres Pamięci Narodowej

          • Pod hasłem „Historia mówi przez pokolenia” w G2A Arena Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego w Jasionce IPN zorganizował wyjątkowe wydarzenie, w którym, dzięki pani Wiesławie Bosak, nauczycielce historii, wzięli udział uczniowie klasy VII i VIII naszej szkoły.

            Ta wycieczka edukacyjna okazała się bardzo interesujacą lekcją, w nowoczesny sposób prezentujacą wydarzenia historyczne.

          • Jesień w naszej szkole

          • Na gazetkach ściennych i na szybach w oknach naszych sal pojawiły się kolorowe liście. Dzieci z oddziału przedszkolnego wykonały z warzyw przepiękne i smakowicie wygladające grzyby. Z papieru powstał pełen zwierząt las. Uczniowie przygotowują jesienne różańce z kasztanów, żołędzi i orzechów.

          • Europa i Ja

          • Nasza świetlica w roku szkolnym 2023/2024 bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym EUROPA I JA. Bieżące relacje z realizacji poszczególnych zadań można znaleźć w zakładce: Uczniowie  i rodzice - Świetlica szkolna.

            Grupa wybiera dowolny kraj, znajdujący się w Europie i wykonuje co najmniej 8 zadań z nim związanych.Poprzez udział w projekcie uczestnicy zdobędą nowe doświadczenia, rozwiną zainteresowania dotyczące Europy oraz nawiążą współpracę z innymi szkołami.

            Cele projektu to:

            - przybliżenie dzieciom wiedzy na temat krajów europejskich,

            - zdobywanie nowych doświadczeń i rozwijanie zainteresowań,

            - pozyskiwanie nowych informacji na temat kultur innych państw,

            - integracja oraz rozwijanie umiejętności pracy w grupie,

            - integracja środowiska realizującego projekt,

            - nauka przez zabawę.