• Przy wspólnym stole

• "Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny, przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie, ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny, najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie."  C.K.Norwid

Na uroczyste spotkanie opłatkowe naszej szkolnej społeczności złożyły się: konkurs recytatorski o tematyce bożonarodzeniowej, jasełka, koncert kolęd i pastorałek, wspólna modlitwa i dzielenie się opłatkiem oraz wieczerza. Czwartoklasiści przypomnieli nam również symbolikę poszczególnych zwyczajów i tradycji świątecznych. Wszystko to przy blasku Betlejemskiego Światła Pokoju, które wczesnym rankiem przynieśli nam harcerze.

• A my dzisiaj po angielsku

• Trzech czwartoklasistów reprezentowało naszą szkołę w Gminnym Konkursie Języka Angielskiego Word Master 2023, a Michał Socha z klasy siódmej wziął udział w XII Powiatowym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych dla szkół podstawowych CULTURE TWISTER "The Scottish Edition" organizowanym przez Zespół Szkół nr 3 w Łańcucie.

• O historii nieco inaczej

• 13 grudnia gościliśmy w naszej szkole sympatyków historii „Rekonstrukto”, dzięki którym obejrzeliśmy ciekawy pokaz połączony z prelekcją, dotyczącą dramatycznych wydarzeń z dziejów naszego kraju, związanych z utratą przez Polskę niepodległości w XVIII w. i podziałem jej terytorium pomiędzy zaborców (Rosję, Prusy i Austrię) oraz z podejmowanymi próbami jej odzyskania w wieku XIX.

• Sportowe zmagania

• Nikola, Wiktoria, Martyna, Michał, Jan, Krystian, Jakub i Marcel reprezentowali naszą szkołę w pierwszym turnieju rozegranym w ramach Białobrzeskiej Piłkarskiej Ligi Mistrzów.

Dziękujemy naszym koleżankom i kolegom za pełną oddania walkę na boisku, a pani Wiktorii Wojtynie za wspaniałe prowadzenie drużyny, troskę i gorący doping.

• Spektakle wrocławskiego teatru

• "Świat Fantasy" oraz "Doktor i jego zwierzęta" to przedstawienia Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia, na które wybraliśmy się w pierwszych dniach grudnia.

• Mikołaj w oddziale przedszkolnym

• W przepięknej, iście bajkowej scenerii, przygotowanej przez panią Karolinę Piekarz, dzieci z oddziału przedszkolnego przywitały Świętego Mikołaja.

Ileż było radości, ciepłych słów, życzeń, podarunków! Dzieci, wdzięczne za wizytę i prezenty, fantastycznie zatańczyły dla Św.Mikołaja.