• Mikołaj w oddziale przedszkolnym

          • W przepięknej, iście bajkowej scenerii, przygotowanej przez panią Karolinę Piekarz, dzieci z oddziału przedszkolnego przywitały Świętego Mikołaja.

            Ileż było radości, ciepłych słów, życzeń, podarunków! Dzieci, wdzięczne za wizytę i prezenty, fantastycznie zatańczyły dla Św.Mikołaja.

          • Andrzejki

          • To, że do naszej szkoły nie uczęszcza żaden Andrzej, nie oznacza, że nie bawiliśmy się świetnie w dniu jego imienin.

          • Mała Książka - Wielki Człowiek

          • Kampania "Mała Książka - Wielki Człowiek" przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania. W jej ramach nasi pierwszoklasiści otrzymali bezpłatne wyprawki czytelnicze.

            Spotkanie w holu szkoły było również okazją do podsumowania konkursu plastycznego o prawach dziecka i nagrodzenia jego uczestników.

          • Jesień w poezji

          • Za oknami sypnęło śniegiem, a u nas, zgodnie z kalendarzem, ciagle jeszcze jesień.

            Na tle dekoracji, przygotowanej z ogromnym smakiem i starannością przez organizatorkę konkursu, panią Justynę Dziedzic, mieliśmy okazję wyrecytować przepiękne wiersze o pełnej barw jesieni. Mówiliśmy o listeczkach, żołędziach, grzybach i kasztanach. Był zajączek, wiewiórka, kosze owoców i urocze bukiety. Nasze występy oceniało trzyosobowe jury, które miało twardy orzech do zgryzienia, bo wszyscy wypadliśmy naprawdę bardzo dobrze.

          • Misiowo ;)

          • Dzisiaj nawet pani dyrektor urzędowała w misiowym okienku.

            Dzień Pluszowego Misia był w naszej szkole okazją do wielu fantastycznych zabaw i mnóstwa uśmiechów.

          • Dołączyliśmy do zbiórki

          • Opiekun Samorządu Uczniowskiego, pani Katarzyna Górak, była inicjatorką i organizatorką akcji w naszej szkole.

            Otworzyliśmy nasze serca i dzięki ofiarności Rodziców, udało nam się zebrać wiele różnorodnych artykułów, niezbędnych podopiecznym hospicjum. Gabrysia, Filip i Szymon wraz ze swoją wychowawczynią dostarczyli upominki potrzebującym.

          • Czwartek poza szkołą

          • Pani Anna Mac i pan Damian Lic zabrali swoich wychowanków na fascynująca wycieczkę.

            Było kino i wzruszający film "O psie, który jeździł koleją", były szaleństwa w Grawitacji - Parku Trampolin, a na podsumowanie ulubiony posiłek w McDonald's. I czegóż więcej trzeba?  ;)

          • Konkursy

          • Nasi uczniowie starają się odnajdywać przyjemność w sytuacjach wyzwania i chętnie uczestniczą w rozmaitych konkursach o różnym zasięgu.

            Za nami pierwszy etap trzech konkursów przedmiotowych, organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty z: geografii, historii i chemii. Z niecierpliwością czekamy na wyniki, licząc na kwalifikację do kolejnej rundy.  Rozstrzygnęliśmy również szkolny konkurs plastyczny o prawach dziecka, który dla uczniów klas I - IV przygotowały panie pedagog, Agata Kotlińska i Dorota Piątek. Siedem spośród dwudziestu jeden prac w sposób szczególny zasłużyło na uwagę jurorów. I miejsce przypadło w udziale Patrykowi Zwierzchowskiemu, uczniowi klasy I. Miejsca II i III przeznano ex aequo. Jeden rysunek wyróżniono.

            Ośmioro uczniów z klas VII i VIII uczestniczyło w etapie szkolnym XXIV Olimpiady Wiedzy o Wielkich Polakach - Błogosławionej Rodzinie Ulmów. Trójka z nich zakwalifikowała się do drugiego etapu.

          • Dwa szczególne dni

          • Niebieski to kolor solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane.

            Żółty jest kolorem optymizmu i radości. Wymieńmy się uśmiechem oraz życzliwym słowem. :)

          • Stop uzależnieniom!

          • Pod takim hasłem przebiegał w naszej szkole, obchodzony 16 listopada, Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu.

            Klasa czwarta, pod opieką wychowawczyni, pani Zofii Antosz, przygotowała obszerny program nie tylko na temat  uzależnień od substancji psychoaktywnych, ale również uzależnień behawioralnych. Obejrzeliśmy krótkie scenki, usłyszeliśmy szereg informacji, zapoznaliśmy się z wynikami badań oraz mieliśmy okazję oglądnąć kilka filmików edukacyjno-profilaktycznych. Wydarzenie to doskonale wpisało się w realizowany w szkole program "Bieg po zdrowie".

          • "Niepodległa, niepokorna zawsze była, będzie, jest."

          • Z zapartym tchem i ogromnym wzruszeniem uczestniczyliśmy w spektaklu, przedstawionym przez nasze koleżanki i kolegów z okazji 105. Urodzin Niepodległej Ojczyzny.

            Akademię przygotowały panie Wiesława Bosak i Ewa Augustyn. Fakty historyczne przeplatały się w niej z pięknym śpiewem, poruszającą recytacją i imponującym tańcem. Dzieci z oddziału przedszkolnego, pod opieką pani Karoliny Piekarz, prezentując patriotyczną pieśń, sprawiły, że w niejednym oku zakręciła się łza. Na szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości złożyły się również: kwiaty i znicze zapalone ku czci bohaterów, samodzielne przygotowanie kotylionów, wyeksponowane flagi narodowe oraz okolicznościowe gazetki ścienne, w tym ogromna kolorowanka wymalowana małymi rączkami przedszkolaków, która bezpośrednio nawiązywała do tematyki 11 Listopada. O godzinie 11.11 cała społeczność szkolna odśpiewała "Mazurka Dąbrowskiego", włączając się tym samym do organizowanej już po raz szósty ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu!".

          • Świetlicowa jesień jest kolorowa i piękna 🍂🌞🍁

          • Jesień już na dobre rozgościła się wokół nas – w sadzie, w parku, w lesie, a nawet w naszej świetlicy. 

            Kto powiedział, że jesień jest smutna,
            Że ma kolor szarego płótna,
            Że jej prawie nie widać we mgle?
            Kto to wszystko powiedział?
            Ja nie!
            Dla mnie jesień to pora wesoła,
            Roześmiana i gwarna jak szkoła!
            Lśniąca skórką kasztana na trawie,
            W odlot ptaka wpatrzona ciekawie.
            Jesień – roztargniona malarka
            Gubi farby po lasach i parkach,
            A ja biegam wciąż za nią z ochotą
            I znajduję
            brąz, czerwień i złoto!
                                                       
            Marek Głogowski "Pora wesoła"

          • Konkurs fotograficzny rozstrzygnięty!

          • Tegoroczne obchody Dnia Krajobrazu były okazją do promowania wartości krajobrazów towarzyszących codziennemu życiu każdego z nas. Panie Elżbieta Masłoń i Justyna Kukulska zorganizowały konkurs fotograficzny dla uczniów naszej szkoły.

            Perłami lokalnego krajobrazu są najdrobniejsze jego elementy - pojedyncze drzewa, przydrożne kapliczki, a także większe powierzchnie takie, jak budynki czy otaczająca nas przyroda, które uczniowie uwiecznili na konkursowych zdjęciach. O wyborze najpiękniejszych z nich zdecydowała cała społeczność szkolna. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie. Zwyciężczyniom gratulujemy!

          • Składać każdy może

          • Celebrując Światowy Dzień Origami, tworzyliśmy czapeczki, łódki, wiatraczki, sukienki, pieski, kaczuszki, pudełeczka i inne kształty. Samorząd Uczniowski ogłosił z tej okazji konkurs, który rozstrzygnieto i uczestników nagrodzono w dniu 10 listopada 2023 r.

            Sztuka składania papieru wywodzi się z Japonii, gdzie ceniona jest do tego stopnia, że stanowi obowiązkowy przedmiot w szkole. Nic dziwnego, świetnie rozwija umiejętności manualne, myślenie przestrzenne, wyobraźnię i umiejętność koncentracji. Według Japończyków, origami ma wyraźny wpływ na rozwój umiejętności matematycznych i analitycznych ludzkiego mózgu. 

          • Alicja z wyróżnieniem

          • Fundacja Instytut Regionalny w ramach zadania „Fredro w Bieszczadach i w Beskidzie Niskim” dofinansowanego z budżetu Województwa Podkarpackiego zorganizowała konkurs plastyczny „Twórczość Aleksandra Fredry", na który nadesłano 172 prace​.​​​

            Komisja konkursowa oceniła je wszystkie zgodnie z Regulaminem, wyłaniając troje zwycięzców i pięcioro wyróżnionych. Nasza uczennica, Alicja Stafiej, autorka pięknej pracy, znalazła się wśród nich. Jesteśmy dumni. Ali gratulujemy!

          • Czy znasz słowo "deklamacja"?

          • Jesień to podobno ulubiona pora roku poetów.

            Trwa Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, który w 2023 roku przebiega pod hasłem „Tu kwitnie wyobraźnia”. Z tej okazji, organizujemy dla naszych uczniów konkurs z nagrodami, który odbywać się będzie w nastrojowej, jesiennej atmosferze. Wiersze można wybrać samodzielnie lub skorzystać z sugestii pani Justyny Dziedzic, organizatorki wydarzenia. Zapraszamy!

          • XXIII Dzień Papieski

          • Dokładnie 45 lat temu, 16 października 1978 r. Polak, Karol Wojtyła został wybrany na papieża, przyjmujac imię Jan Paweł II.​​​​​​​

            Od roku 2001 obchodzony jest Dzień Papieski, jako wyraz wdzięczności i łączności duchowej z Ojcem Świętym, Janem Pawłem II i promocji jego nauczania. Rokrocznie akcentujemy to święto również w naszej szkole. Z tej okazji, w bieżącym roku ks. Kazimierz Hahn przygotował wartościowe spotkanie, w ramach którego uczniowie klas I - VIII obejrzeli ciekawy film pt. "Jan Paweł II: Historia papieża Polaka". Ksiądz omówił wyeksponowaną flagę papieską z herbem Jana Pawła II, a dziewczęta odczytały słowa Ojca Świętego o dzieciach. Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani pamiątkowymi naklejkami z wizerunkiem papieża.