• Listy dzieci zakwalifikowanych do przyjęcia do SP1

          •  

            We wtorek, 4 kwietnia 2023 r. zostały podane do publicznej wiadomości listy dzieci zakwalifikowanych do przyjęcia do oddziału przedszkolnego oraz do klasy I tutejszej szkoły. Listy są wywieszone w holu przy dolnym wejściu do budynku.

            Zgodnie z obowiązującymi zasadami, rodzice dzieci zakwalifikowanych do przyjęcia do oddziału przedszkolnego oraz klasy I, którzy podjęli ostateczną decyzję, że ich dziecko będzie uczęszczało właśnie do naszej szkoły, powinni złożyć pisemne potwierdzenie woli przyjęcia dziecka w terminie 5 – 12 kwietnia 2023 r. Nazwiska dzieci, których rodzice złożą potwierdzenie woli przyjęcia, znajdą się na listach dzieci przyjętych do szkoły, które zostaną podane do publicznej wiadomości 14 kwietnia 2023 r.

            Gotowy druk potwierdzenia woli przyjęcia można pobrać ze szkolnej strony internetowej.

            Potwierdzenie_woli_przyjecia_.pdf

          • Wyróżnienie dla Damiana

          • Uczeń klasy VII przygotował przepiękną pracę na konkurs plastyczny "Lawendowa pisanka" zorganizowany przez Centrum Medyczne w Łańcucie.

          • Profilaktyka pierwszorzędowa

          • "Lepiej zapobiegać niż leczyć".​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

            28 marca 2023 r. trenerzy z Centrum Szkoleniowo - Terapeutycznego SELF z Rzeszowa przeprowadzili warsztatowe zajęcia profilaktyczno-wychowawcze dla uczniów klasy IV, V, VI i VII naszej szkoły.

          • Rekolekcje wielkopostne

          • 21 i 22 marca 2023 r. wspólnie z koleżankami i kolegami ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Adama Mickiewicza w Białobrzegach uczestniczyliśmy w rekolekcjach wielkopostnych. Prowadził je dla nas ks. Piotr Długi, wikariusz z Parafii p.w. św. Józefa w Łańcucie. Był to szczególny czas, który pozwolił nam lepiej i głębiej przygotować się do Świąt Wielkanocnych.

          • Dzień bez plecaka

          • Dzisiaj, w jednym z pierwszych wiosennych dni, daliśmy upust naszej pomysłowości. Przynieśliśmy przybore szkolne i podręczniki w niecodziennych teczkach. :)

          • Światowy Dzień Wody

          • Święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992 jest obchodzone corocznie 22 marca.

            Nasza szkoła  zdobyła wyróżnienie w wojewódzkim konkursie, w ramach realizowanego   programu „Aktywni Błękitni – Szkoła Przyjazna Wodzie”. Konkurs polegał na przygotowaniu gazetki ściennej na temat zasobów wodnych w Polsce i na świecie. Celem programu i konkursu było podniesienie świadomości uczniów na temat zagadnień związanych z ochroną przeciwpowodziową, zapobieganiem skutkom suszy, zrównoważonym korzystaniem z zasobów wodnych, ochroną wód śródlądowych i morskich. Znaleźliśmy się w zacnym gronie wyróżnionych spośród 250 uczniów biorących udział w konkursie w kategorii - merytoryka. Nasi uczniowie wraz z  koordynatorami projektu, paniami Elżbietą Masłoń i Wiesławą Bosak, zostali docenieni za merytoryczne i  ciekawe  przedstawienie tematu. Wykazali się wiedzą, pomysłowością  i kreatywnością. Gratulujemy!

          • Dzień Patrona Szkoły

          • 24 marca obchodziliśmy święto naszej szkoły. Była to świetna okazja do przypomnienia sobie zasług bohatera dwóch kontynentów, Tadeusza Kościuszki, który jest patronem SP1. Uczniowie klas V i VI pod okiem pań Wiesławy Bosak i Magdaleny Basiak przygotowali wyjątkowo uroczystą i bogatą w treści akademię. Dziękujemy!

          • Żegnamy zimę, witamy wiosnę :)

          • Marzanna jednoznacznie kojarzy się nam z pierwszym dniem wiosny.

            Dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowały kukłę marzanny wykonaną ze słomy, płótna i licznych ozdób. Zgodnie z tradycją, w ramach spaceru, obnosiły ją po okolicy, żegnając w ten sposób zimę.

          • Spektakl teatralny

          • 13 marca dzieci z grupy przedszkolnej oraz z klasy  pierwszej i trzeciej uczestniczyły w wyjeździe do Miejskiego Domu Kultury w Przeworsku. Odbył się tam spektakl przygotowany przez aktorów z Łodzi. Przedstawienie pt. "Przygody zazdrosnego Liliputka" spotkało się z ogromnym entuzjazmem najmłodszych widzów.

          • Dzień Liczby Pi

          • Ta data nie jest przypadkowa. Wybrano ją z powodu skojarzenia z pierwszymi cyframi rozszerzenia dziesiętnego liczby π, jako że data „14 marca” zapisywana jest w USA jako „3.14”

            W naszej szkole Tydzień Matematyki w pełni. Codziennie odbywają się konkursy i zabawy logiczne. Na zwycięzców czekają nagrody.

          • Sukces Kamili w Konkursie Biblijnym

          • Trzy uczennice klasy VI reprezentowały naszą szkołę w II etapie Konkursu Biblijnego  na podstawie Ewangelii wg św. Mateusza i Listów Apostolskich „Wierzę w Kościół Jezusa Chrystusa”, który odbył się w 6 marca 2023 r. w Szkole Podstawowej Nr 4 w Łańcucie. Dziewczynki przygotowywały się pod okiem ks.Kazimierza Hahna. Z radością i dumą przyjęliśmy wiadomość o tym, że jedna z nich, Kamila Porębna, zajęła pierwsze miejsce na etapie dekanalnym Łańcut II i awansowała do etapu diecezjalnego w Przemyślu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

          • Wiosna już tuż, tuż!

          • Wraz z początkiem marca na naszych szkolnych oknach stopniały koronkowe śnieżynki. Zastąpiły je przepiękne, misternie wycięte kwiaty. Aż czuć wiosnę w każdej sali i na korytarzach. Razem z nią zbliża się Dzień Kobiet. Pamiętajcie, Panie i Panienki, 8 marca ubieramy sukienki!

          • Bądź EKO! Segreguj!

          • W piątek, 3 marca 2023 r. gościliśmy pana Grzegorza Tarnowskiego, który przeprowadził spotkanie informacyjne dla uczniów klas IV - VII z zakresu zwiększenia świadomości prawidłowego sposobu postępowania z odpadami i ich segregowania oraz wdrażania postaw ekologicznych. 

          • Doskonalimy się kulinarnie

          • We czwartek w całej szkole pachniało lekkimi, chrupiącymi goframi, które przygotowała klasa VII pod opieką swojej wychowawczyni. Jedliśmy je z dżemem, owocami i bitą śmietaną. Mniam! W piątek w kuchni królowała klasa VI, która wraz z panią Magdą  zajęła się przyrządzaniem smacznych i zdrowych tostów. Pycha! Na tym nie koniec. W przyszłym tygodniu do akcji wkraczają kolejne oddziały. Już nam ślinka cieknie na poniedziałkowe smoothie czwartaków i inne rarytasy.

            #laboratoriaprzyszłości

          • Do Łańcuta śladami króla nafty

          • 27 czerwca 1836 r. Ignacy Łukasiewicz, jako czternastoletni chłopiec, przekroczył progi niepozornej apteki przy ul. Wałowej w Łańcucie. To właśnie tutaj rozpoczęła się kariera jednego z najwybitniejszych wynalazców w historii.​​​

            Trójka naszych uczniów pod opieką ks. Kazimierza Hahna wzięła udział w II etapie XXIII Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Wielkich Polakach zorganizowanej dla uczniów klas VII i VIII szkoły podstawowej. Gabrysia, Szymon i Piotr wiedzą naprawdę dużo o Ignacym Łukasiewiczu, którego w bieżącym roku szkolnym konkurs dotyczył.

          • Wyprawa klasy IV i V do Łańcuta i nie tylko

          • W środę, 22 lutego uczniowie klas IV i V, pod opieką wychowawców, wybrali się na całodzienną wyprawę, która rozpoczęła się w Łańcucie. Po krótkim porannym spacerze przez zabytkowy park, zawitali do multimedialnego Centrum Edukacji Tradycji. W dawnej Oranżerii mieli okazję obejrzeć m.in. fotografie przepięknych wnętrz łańcuckiego zamku i dowiedzieć się, który Polak jako pierwszy podbijał przestworza w łodzi powietrznej i kto mu towarzyszył, a także zobaczyć miasto z lotu ptaka. Na piętrze, przechodząc z sali do sali, zapoznawali się z dawnymi tradycjami i zwyczajami. Ćwiczyli menueta na specjalnej podłodze, sprawdzali zawartość multimedialnego kredensu, mieli okazję zaznajomić się z panującą przed wiekami modą, a nawet przyozdobić, wedle własnego gustu, strój balowy damy. Duże zainteresowanie wzbudziły zabawy, w które bawiły się i grały dzieci przed laty.

            Kolejny etap wycieczki stanowiła Miejska Biblioteka Publiczna w Łańcucie, którą, dzięki uprzejmości pani dyrektor Małgorzaty Sońskiej, nasi uczniowie zwiedzili od piwnicy aż po dach. Zaglądnęli do magazynu książek, posiedzieli w saloniku literackim, dowiedzieli się, jak samodzielnie wypożyczyć książki przy użyciu nowoczesnego urządzenia, byli w wypożyczalni dla dorosłych i dla dzieci, poznali drogę książki od momentu jej zakupienia, aż do chwili, kiedy nie nadaje się już do użytku. Trochę czasu spędzili w Czytelni Zbiorów Regionalnych, gdzie zgromadzone są różnorodne materiały i literatura związana z miastem, powiatem oraz województwem. Poszukali informacji dotyczących Białobrzeg. Wisienką na torcie okazały się warsztaty w sali edukacyjno-multimedialnej, które dostarczyły mnóstwa zabawy i emocji podczas rozgrywek na magicznym dywanie.

            Pełni wrażeń czwarto i piątoklasiści udali się do Rzeszowa, by dostarczyć zgromadzone w trakcie szkolnej zbiórki gadżety i karmę dla podopiecznych schroniska Kundelek. Tam też odbyły się ciekawe zajęcia. Bezdomne zwierzęta wzbudziły wśród odwiedzających najcieplejsze uczucia i z radością spacerowały pod opieką wzruszonych odwiedzających.

            Cała wyprawa została skrzętnie udokumentowana poprzez zdjęcia i filmiki wykonane przy użyciu sprzętu zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości tj, aparatu Canon i kamery cyfrowej Panasonic. #LaboratoriaPrzyszłości